I přes silný déšť vyběhlo na trasu půlmaratonu 1 300 závodníků - FOTKY

22.04.2017 21:38

Krajský půlmaraton nabídl tři různé tratě. Tu nejdelší zdolalo téměř 600 běžců. Vítězi se stali Tomáš Eisner a Marcela Joglová.

Start
Dětské_běhyRozcvička_před_startem

Tomáš Eisner zvítězil na půlmaratonské trati dlouhé 21 kilometrů v kategorií mužů s časem 1 h 13 min 33 s. Nejrychlejší mezi ženami byla na stejné trati Marcela Joglová s časem 1 h 25 min 27 s. První tři nejlepší v obou kategoriích získali šeky na 10 tisíc korun (1. místo), 5 tisíc korun (2. místo) a 3 tisíce korun (3. místo).

"Všichni účastníci závodu, a to všech délek tratí, si odnesli také pamětní medaili. Na své si přišly i děti, které závodily na tratích 100, 400, 800 a 1200 metrů. Letos se na dětské běhy přihlásilo rekordních více než 300 dětí," uvádí za organizátory z krajského úřadu Eva Mertlová.

Centrem všeho dění byl plzeňský Škodaland, stejně jako loni byla i během letošního třetího ročníku Krajského půlmaratonu připravena fan zóna v Dobřanech s doprovodným programem a koncertem kapely Semtex.

Výsledky jednotlivců podle kategorií najdete zde.