Indiáni vezou z Litvínova jen bod, přesto se posunuli do čela extraligy

17.10.2017 19:52     17.10.2017 21:20

Škodovka padla v Litvínově v prodloužení 2:1. Utkání rozhodl v 65. minutě gólem z trestného střílení František Gerhát.

17090803

Plzeň bodovala ve 12. utkání v řadě. Do čela extraligy se posunula díky prohře Komety Brno s Třincem.

Indiánům se povedl začátek utkání, ve 14. minutě otevřel skóre v přesilovce pět na tři Stach – 0:1. Ještě před přestávkou ale vyrovnal Černý – 1:1.

Ve druhé dvacetiminutovce vidělo přes čtyři tisíce diváků na Zimním stadionu Ivana Hlinky několik šancí na obou stranách. V závěru třetiny hráli domácí 88 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale skóre se nezměnilo.

Poslední část přinesla další velké šance, utkání přesto nakonec dospělo do prodloužení. Plzeň přečkala přesilovku Severočechů, v  65. minutě byl Gerhát zastaven nedovoleným zákrokem a došlo na trestné střílení. Slovenský útočník tak zajistil parádním nájezdem Litvínovu druhý bod – 2:1.