Škodovka veze z Olomouce tři body. Soupeře rozstřílela 2:5

11.11.2016 20:00     11.11.2016 21:00

V duelu 19. extraligového kola odskočili indiáni o dvě branky už ve 13. minutě. Vynikající výkon předvedl brankář Machovský, dva góly si připsal mládežnický reprezentant Kodýtek.

Olomouc- Plzeň

Hráčům Olomouce se povedl začátek utkání, ale Machovského v brance Plzně překonat nedokázali.  Indiáni udeřili v 11. minutě, kdy otevřel skóre Kodýtek a ve 13. minutě odskočili díky trefě Pulpána už o dvě branky. Hanáci vzápětí zareagovali kontaktní brankou Fořta. Během první dvacetiminutovky už téměř 4 500 diváků v Olomouci další branku nevidělo.

Druhá část přinesla další branku v síti domácích, připisuje si ji Kubalík. Několik velkých šancí měli i domácí, všechny ale zlikvidoval hostující brankář Machovský.

Poslední dvacetiminutovka přinesla další tři branky. V 42. minutě se prosadil Kracík. Následovalo střídání gólmanů v brance soupeře, Konráda nahradil Falter. Ale ani on neudržel čisté konto. Skladaný sice snížil na 4:2, ale Kodýtek přidal čtyři minuty před koncem pátou branku Plzně.

HC Olomouc: Konrád (42. Falter) – J. Galvas, Vyrůbalík (C), Houdek, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Strapáč, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Holec – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Herman, Burian – Matai

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Čerešňák, Němeček, P. Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Pulpán, Moravčík – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Kodýtek, Preisinger, Vracovský – Hrnka, Koreis, Vondráček