Třetí výhra indiánů v řadě! Litvínov porazili 4:2

06.01.2017 19:53     06.01.2017 20:33

První letošní zápas na domácím ledě opanovala Škodovka. Vítězství v duelu 36. kola extraligy zařídil třemi trefami Dominik Kubalík.

Plzeň- Litvínov

Domácí sice měli v první dvacetiminutovce více ze hry, ale do kabin hráči odcházeli za stavu 1:1. O úvodní gól se postaral v přesilovce Kratěna. Severočeši ale brzy srovnali díky trefě Černého.

Ve druhé třetině šli v 27. minutě hosté do vedení, Machovského v brance Plzně opět prostřelil Černý.  Na 2:2 ale vzápětí vyrovnal Kubalík.

Kubalík opět úřadoval na začátku posledního dějství. Už po 15 sekundách poslal domácí do vedení.  Nejlepší střelec extraligy pak přidal ještě další trefu a čistým hattrickem se tak zasloužil o vítězství domácích 4:2.

"Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Litvínov umí proměnit šance, respektive potrestat naše chyby. My jsme jich moc neudělali, ale potrestali i to málo, co jsme udělali špatně. Díky tomu hosté drželi dlouho krok, ale výhru jsme si nakonec zasloužili," okomentoval zápas domácí kouč Jiří Hanzlík

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Němeček, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Pulpán (A), D. Sklenička – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Kracík, Hrnka – Vondráček, Koreis, Kodýtek

HC Verva Litvínov: Petrásek (Pinc) – Z. Sklenička, Gula, K. Černý, Pilař, Kokeš, F. Pavlík, Strejček – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, M. Hanzl, Jurčík – Trávníček (C), Havlíček, M. Hořava – Mical, Válek, Babincev