Házenkáři v odvetě přípravného utkání porazili v Plzni Francii - FOTKY

08.01.2020 6:40

Dorostenecký národní tým sahal po velkém úspěchu už v prvním zápase a v odvetě ho dokonal. Ve druhém duelu přípravného dvojutkání Češi zvítězili 29:27.

2020.01.07-16.43.09-377w

Čeští dorostenci dovolili favorizovaným Francouzům v odvetném utkání vedení zpočátku jen v prvních patnácti minutách. Potom třemi brankami otočili skóre na 10:8 a postupně navýšili náskok na čtyři góly 14:10. Před poločasem hosté manko už jenom upravili.

Ve druhé půli Francie sice dorovnala na 20:20, pak ale pak náš tým skóroval pětkrát za sebou a odskočil do vedení 25:20. Čtyři minuty brankového půstu na české straně ale brzy nato Francii stačilo na další obrat a do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 26:27 s výhodou pro Francii. Závěrečné minuty zase ovládli naši dorostenci. Třemi brankami v řadě si zajistili výhru 29:27.

Česká republika – Francie 29:27 (16:14)

Sestava a branky české reprezentace: Bartoš, Michálek, Trunda 1, Rakouský 3, Patzel J. 4., Rumian 2/1, Mořkovský 8/1, Choleva, Bajer 4, Čepica, Havran 1, Bolehovský, Fiala 3, Mazurek 2, Ježek 1.