Indiáni vezou ze Švédska první porážku v Lize mistrů. Frölundě podlehli 3:6

08.01.2019 20:24     08.01.2019 20:50

Škodovce se vzdaluje finále hokejové Ligy mistrů. Pokud chce postoupit, musí za týden v domácí odvetě vyhrát o čtyři góly.

CG0A2251

Fanoušci ve švédském  Göteborgu viděli vyrovnanou první třetinu, ve které se vše důležité odehrálo v přesilovkách a oslabeních. V první přesilovce minul odkrytou branku Gulaš , domácí za to Západočechy potrestali gólem Mustonena v oslabení. Vzápětí Frölunda využila ještě přesilovku, kdy protlačil puk za Milčakova Rakhshani. V závěru třetiny pak střílel kontaktní gól Allen.

Ve druhé dvacetiminutovce se Allenovi podařilo srovnat. Domácí se ale brzy potom opět dostali do vedení díky teči Lasche. Vzápětí zvýšili tlak, ze kterého vytěžili další dvě branky. Západočechům nepomohlo ani střídání v brance, kdy Milčakova nahradil Frodl.

V poslední části využil přesilovku Rakhshari, který přidal svůj druhý dnešní gól.  Západočeši pak snížili ztrátu díky dokonanému hattricku Allena. V závěru bojovali o lepší výsledek do odvety, ale skóre se už nezměnilo. Frölunda tak zvítězila 6:3.

Odvetné utkání se hraje v Plzni za týden v úterý 15. ledna od 17.30 hodin. Pokud si chce Škodovka zahrát finále Ligy mistrů, musí švédský tým přestřílet o čtyři branky. Ve finále se pak vítězný tým utká s týmem z Mnichova nebo Salcburku.  Až do dneška byli Západočeši jediným neporaženým týmem v tomto ročníku soutěže.

Frölunda: Gustafsson - Lindström, Sigalet, Grönlund, Genoway, Moverare, Ekbom, Westerlund - Rakhshani, J. Lundqvist, Friberg - Fagemo, Carlsson, Lasch - Ponthus Westerholm, Mustonen, Fjällström - Raymond, Rosseli Olsen, S. Hjalmarsson - Stalberg.

Plzeň: Milčakov (30. D. Frodl) - Pulpán, Čerešňák, Allen, N. Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kratěna, Kracík, D. Kindl - Kantner, Preisinger, Indrák.