Hasiči odčerpali vodu, nyní je místo již průjezdné

Region zasáhly bouřky!

Výstraha před bouřkami platí v celém Plzeňském kraji až do dnešní 20. hodiny

Plzeň rozdrtila lídra z Třince, FOTKY

12.11.2014 18:52     12.11.2014 20:50

V 19. kole naší nejvyšší hokejové soutěže se ve středu do Plzně dostavil lídr tabulky z Třince. I přesto, že byli Oceláři favorizovaným týmem, vítězství nakonec zůstalo v plzeňské aréně. Škodovka porazila Třinec 5:2.

DSC_5377
DSC_4865DSC_5084DSC_5140DSC_5167DSC_5265DSC_5374DSC_5377DSC_5384DSC_5402DSC_5467DSC_5648

Ve středu se na ledě plzeňské Škodovky představil v roli favorita lídr tabulky naší nejvyšší hokejové soutěže Třinec. Sice držel krok se Západočechy v první i druhé třetině, ta poslední mu už ale utekla. Škodovka nakonec i díky hattricku Jána Sýkory zvítězila 5:2.

Skóre k velké radosti domácích fanoušků, kterých bylo v ochozech na utkání 19. kola extraligy přes 4 000, otevřela Plzeň, když v 10. minutě v přesilovce se prosadil z dorážky domácí kapitán Ondřej Kratěna. Soupeř z Třince ale nenechal první třetinu Plzni a v poslední minutě před koncem vyrovnal, také v přesilovce. Skóre srovnal Zbyněk Irgl, kterého našel Adamský. Do šaten se tak šlo za stavu srovnaného.

Ve druhé třetině zaznamenal svou první trefu v této sezoně Pavel Kašpařík, když ve 32. minutě dostal Plzeň do vedení. Puk se mu odrazil na hůl poté, co se zkoušel prosadit Jakub Lev, a plzeňské ochozy jásaly.

V úvodu třetí části vlétla na led Škodovka jako torpédo a hned v první minutě chybělo málo k třetí brance. Tu ale nakonec po tlaku Západočechů dal Třinec, když se trefil ve 44. minutě Tomáš Plíhal a stav srovnal na 2:2. Za Plzeň ale odpověděl po vyhrané buly Třince Sýkora a stav zvedl na 3:2. A po zhruba dvou minutách tentýž střelec zvedl znovu Plzni vedení na 4:2. Nenasytný Ján Sýkora přidal pak ještě v poslední minutě svou třetí branku a lídr tabulky z Třince si tak z Plzně odváží porážku 5:2.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)