V Plzni začalo MČR v požárním sportu

01.07.2010 14:43

Mistrovství České republiky v požárním sportu začalo ve čtvrtek 1. července na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni. První disciplínu - běh na 100 m s překážkami vyhrál Pavel Krpec z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

20100701_mcr_hzs_ 005
20100701_mcr_hzs_00920100701_mcr_hzs_01120100701_mcr_hzs_03120100701_mcr_hzs_04820100701_mcr_hzs_ 00220100701_mcr_hzs_ 00520100701_mcr_hzs_ 01720100701_mcr_hzs_ 01820100701_mcr_hzs_ 02720100701_mcr_hzs_ 03420100701_mcr_hzs_ 054

Profesionální hasiči z celé republiky soutěží ve čtvrtek 1. a v pátek 2. července na 39. Mistrovství ČR v požárním sportu, které se koná v Plzni.

"Po slavnostním nástupu a oficiálním zahájení 39. Mistrovství HZS ČR v požárním sportu se na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni rozběhla první sportovní klání," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Alena Marešová s tím, že před pátečním polednem byly známy první výsledky běhu na 100 metrů s překážkami a odpoledne čeká závodníky z celé republiky výstup do 4. podlaží cvičné věže na stanici Košutka.

"Jako favorité se zatím ukázali hasiči z HZS Moravskoslezského kraje, jejich zástupce - Pavel Krpec vyhrál úvodní disciplínu mistrovství, běh na 100 m s překážkami, třetí příčku pak obsadil jeho kolega Jakub Pěknu. Druhý byl Petr Mařan z HZS Královéhradeckého kraje," poznamenala Marešová. Hasiči Plzeňské kraje si vedou dobře - v průběžném pořadí jsou na druhém místě za Moravskoslezským krajem a před Vysočinou.

Mistrovství, které organizují Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství HZS ČR, HZS Plzeňského kraje a Hasičský sportovní klub Domažlice, je prestižním zápolením těch nejlepších profesionálních hasičů a účastní se jej celkem patnáct týmů, čtrnáct zástupců krajů a jeden HZS podniku.

Program 39. Mistrovství ČR v požárním sportu v Plzni

Čtvrtek 1. července

8:30    slavnostní zahájení (stadion Štruncovy sady)
9:15    běh na 100m s překážkami (stadion Štruncovy sady)

13.00  výstup do 4. podlaží cvičné věže (stanice Košutka)

Pátek 2. července

9:15    štafeta 4x100m s překážkami (stadion Štruncovy sady)
11:30  požární útok (stadion Štruncovy sady)
16:00  vyhlášení výsledků a slavnostní ukončení soutěže (stadion Štruncovy sady)