Nejlepší plochodrážní jezdci v Plzni, konalo se juniorské mistrovství ČR- VÝSLEDKY

26.07.2020 13:24

O víkendu se konaly závody českých juniorských šampionátů v Plzni a byly skvěle obsazené. Jezdcům “na bedně” přišel gratulovat také 1. náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký.

PHOTO-2020-07-26-11-36-17
PHOTO-2020-07-26-11-36-17PHOTO-2020-07-26-11-37-01

V soutěži juniorů do 21 let se představilo 16 jezdců. V závodě ve třídě do 125 ccm pak 10 plochodrážníků.

Mezi zkušenější juniory patřil k největším favoritům Petr Chlupáč a Daniel Klíma, kteří v loňském roce v tomto šampionátu obsadili stříbrnou a bronzovou příčku. Potěšitelný byl start zvlášť Petra Chlupáče, neboť uplynulou sobotu utrpěl těžký pád na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Naštěstí se obešel bez zranění a Petr tak mohl zabojovat o český titul. Ještě ani ne 18letý Daniel Klíma se zlepšuje prakticky každým závodem, což naposledy prokázal třetím místem v Poháru AČR v Pardubicích.

Mezi širší okruh favoritů lze počítat i kopřivnického odchovance Jana Macka, který za lepšími podmínkami přestoupil do pražské Markéty.

V závodě juniorského šampionátu třídy do 125 ccm se představili tři plzeňští zástupci: Štěpán Ševčík, Josef Černý a Oliver Schmid. Matěj Frýza kvůli zlomené noze nemohl startovat, ale přesto byli naši mladíci vidět na čelních pozicích.

Na mistrovství se jel také memoriál Romana Mádyho, který tragicky zahynul, při jím nezaviněné autohavárii, ve věku pouhých dvaceti let. Roman už v ranném dětství propadl lásce k motocyklům. Nejprve začínal s motokrosem a v přibližně deseti letech objevil plochou dráhu, která se mu tak zalíbila, že se jí začal věnovat na plno, v čemž jej podporovala i jeho rodina. Postupně přicházely i první závodní úspěchy.

V roce 2012 stříbrná medaile v juniorském mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm a v následujícím roce už pak  Roman dokonce vybojoval titul mistra České republiky ve stejné objemové třídě, když se mu v závěrečném závodě, na domácí dráze v Plzni, podařilo vyjet maximální počet bodů. Celkem sedmkrát se po závodech národního šampionátu postavil na stupně vítězů. Za tyto úspěchy byl vyhlášen také plzeňským juniorským sportovcem roku 2013.