Talent porazil Brno a upevnil si druhé místo tabulky - FOTKY

07.02.2021 14:16

Talent tým Plzeňského kraje porazil v neděli 7. února na domácí palubovce Brno 23:19. Plzeň si tak upevnila druhé místo v tabulce Strabag Rail extraligy.

2021.02.07-10.35.08-018w

Plzeň se trápila zejména v útoku. Po vítězném prvním poločase a po nervózním závěru ale bere vítězství.

"Naše výkony letos jsou hodně upracované. Naštěstí jsme je s výjimkou toho na Dukle dokázali bodově zvládnout. Hodně se trápíme v koncovce, vypracujeme si šance, ale neproměníme," řekl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, který byl při absenci Karla Šmída i tentokrát připraven i v brankářské dresu, ale šel pouze na jednu sedmičku.

Výraznější náskok měl Talent až v druhém poločase. Ve 39. minutě to bylo 16:9. Brno se ale nezvdalo a tak se musela Plzeň v závěru hodně snažit.

Talent má před sebou dva zápasy se Sokolem Nové Veselí, ve středu od 17.30 hodin doma a v pátek pak na Vysočině (20.15).

"Potřebujeme, abychom se jedním povedeným zápasem dostali z křeče. Teď budeme mít dva pokusy s Novým Veselí," uvedl Petr Štochl.

Talent Tým Plzeňského kraje - SKKP Handball Brno 23:19

Poločas: 9:7.

Branky Brna: Horut 6/3, Burget 4, Jezdimirović, Žvak a Šipka 2, Dostalík, Flajšar a Hastík 1. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/5:3/3. Vyloučení: 8:6. ČK: Žvak (60., Brno). Hráno bez diváků.

Sestava a branky Plzně: Herajt, P. Štochl - Bogdanić, Douda 1, Chmelík 1, Linhart 6, Nejdl 2, Režnický 2, Stehlík 2, Šafránek 3, Šindelář, Tonar 6/5, Vinkelhöfer, Říha.