Plzeňský Talent nadělil Strakonicím historickou porážku

29.09.2023 10:16

Ve čtvrtek 28. září se konalo 5. kolo házenkářské extraligy. Proti sobě se postavily týmy HBC JVP STRAKONICE 1921 a TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE.

2023.05.21-19.04.19-499w

Plzeňský Talent na sv. Václava vyrazil do Strakonic. Házenkáři Plzně dominovali v utkání od samotného úvodu, Strakonicím prakticky nedali šanci. V posledních deseti minutách domácí neproměnili jedinou střelu, naopak Talent trefoval jednu branku za druhou. První poločas skončil 6:23 ve prospěch Plzně.

Strakonice se v druhém poločase pokusily náskok Plzně stáhnout, předváděly skvělý výkon, ale tak vysoký náskok si Talent nenechal vzít a zvítězil 23:42.

Strakonice ve čtvrtek 28. září utrpěly doposud nejvyšší porážku ve vzájemných duelech s Plzní. Nejblíže bodům byly v listopadu 2017, kdy padly o šest gólů.

Talent v tabulce neúprosně nahání vedoucí Duklu, na níž ztrácí jediný bod.

Nejvíce branek: Bernhard 5, Fencl 4, Brůha 3 – Nový 7, Bláha 6, Šindelář 6
Rozhodčí: Josef Čapek – Lukáš Veselý
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0
Vyloučení: 3:4