01.05.2025 19:13
Složky IZS zachraňovaly odpoledne tonoucího muže
Muž se topil v Berounce v Plzni u sv. Jiří
01.05.2025 19:13
Muž se topil v Berounce v Plzni u sv. Jiří
01.05.2025 14:30
01.05.2025 10:00
Hasiči neměli žádný výjezd související s pálením čarodějnic
Osada Výškovice se nachází nedaleko Chodové Plané v údolí u Kosového (Kosího) potoka a z celé původní obce zůstaly jen dvě stavby, kaple a jedno stavení, které po rekonstrukci slouží jako rekreační objekt.
Na polích už v současné době začíná výsev kukuřice a to znamená, že se pomalu blíží sezóna kukuřičného bloudění. V Plzeňském kraji bude v tomto roce pouze jedno bludiště.
Seismická stanice u Kašperských Hor umístěná v bývalé zlatonosné štole Kristýna se otevře ještě více návštěvníkům. U štoly bylo vybudováno návštěvnické centrum a vzniká tu zcela nová expozice. Otevřeno má být už v průběhu května.
Turistická sezóna na památkách začala na počátku dubna. Většina hradů a zámků v regionu zve návštěvníky i o Velikonocích. Kdy a kde bude otevřeno? Čtěte níže.
V sobotu 15. dubna vyjede letos poprvé oblíbený Brdský cyklobus na lince z Plzně do Příbrami a zpět. Vyveze cyklisty i s jejich koly přímo až na hřeben pohoří Brdy přezdívaného „malá Šumava“.
V neděli 7. května připravili dopravní podniky provoz mimořádných linek zajištěných historickými vozy, a to tramvají Křižík a T1, autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11, trolejbusy Škoda 9 Tr a 15 Tr.
Největší radost udělá nová autobusová linka Integrované dopravy Plzeňského kraje obyvatelům Horní Břízy a Třemošné. Dočkají se i nového večerního spoje.
České dráhy v lednu zahájily provoz pod dohledem zabezpečovacího systému ETCS v úseku Beroun – Plzeň – Cheb (mimo stanici Plzeň hl. n.). Dle ČD jde o významný milník v testování ETCS.
Plzeň se dočkala! Zástupci města i kraje v pravé poledne slavnostně otevřeli Západní okruh města. I přes nepříznivé počasí dorazila spousta návštěvníků.
Od neděle 5. března jsou ve vybraných jízdních řádech linek IDPK, které zajišťuje společnost Arriva, provedeny změny.