Souboj Plzně s Mladou Boleslaví rozhodovaly samostatné nájezdy

19.01.2024 20:30

Plzeň po třech zápasech na domácím ledě vyjela do Mladé Boleslavi, kde urvala dva body. O vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy.

HC Škoda Plzeň_hokej_fanoušci_ilustrační_2023_2024 (4)

Zápas byl velmi vyrovnaný. Plzeň dokázala přežít i přesilovku pět na tři. "Strašně důležitý moment byl, když jsme přežili přesilovku pět na tři. Třetí třetina ta už byla víceméně vyrovnaná. V prodloužení měla Boleslav dvě vyložené šance. Penalty se nám pak povedly, takže jsme rádi za dva body. Neříkám, že vyhrál silnější tým, měli jsme i štěstí. Byly tam tři tyčky a břevno, takže si toho vážíme," uvedl trenér Plzně Petr Kořínek.

Boleslav se přitom dostala do vedení jako první trefou Tomáše Fořta. O minutu později se radovala znovu, video však prokázalo, že střela Rohdina neprošla až za brankovou čáru.

Ve čtrnácté minutě Plzeň srovnala na 1:1, když Petr Zámorský ostrou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Za stavu 1:1 končila i druhá třetina, Škoda nabrala sebevědomí v početní nevýhodě pět na tři, góly ale nepadaly.

O držiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich Dominik Pavlát nedostal ani jeden gól. Naopak za Plzeň se postupně trefili Jakub Šiler, Tim Söderlund a Ondřej Matýs. Plzeň porazila Mladou Boleslav 2:1.