Třetí výhra za sebou se nekoná, Škoda prohrála v Olomouci 3:7

07.01.2024 20:00

Vstup do nového roku byl pro plzeňskou Škodovku velmi úspěšný. Po drtivé výhře nad Olomoucí si Plzeň zastřílela i proti Kladnu. Nedělní zápas opět proti Olomouci už výherní nebyl.

HC Škoda Plzeň_hokej_fanoušci_ilustrační_2023_2024 (2)

Leden je zápasy nadupaný, Celkově modrobílí sehrají v prvním kalendářním měsíci hned dvanáct zápasů.

První hokejový duel tohoto roku odehráli hokejisté Plzně na domácím ledě. V 47. kole hokejové extraligy přivítali Hanáky, které roztříleli 8:0.

Odveta proti Olomouci už byla pro Plzeň porážkou, domácí nasázeli Plzni sedm gólů, do vlastní branky pustili jen tři. Olomouc šla do vedení už v první třetině, kdy dostali puk do sítě Jan Káňa a Lukáš Nahodil.

V prostřední části padly čtyři trefy, týmy si je rozdělily rovným dílem. Za Plzeň pálil Ondřej Matýs necelé čtyři minuty po sobě. Druhá třetina musela skončit předčasně o pět minut dříve kvůli problému s mantinelem. Dohrávala se s osmnáctiminutovým zpožděním.

V poslední třetině dokázala Olomouc nastřílet další tři góly, Plzni nepomohla ani úspěšná trefa, když Jakub Pour pohotově dorazil puk do sítě.

Škoda prohrála v Olomouci 3:7.