Viktorka veze výhru z pražského Ďolíčku

17.02.2024 20:05

Třetí ligový zápas během týdne měla na programu plzeňská Viktorka v sobotu 17. února. 21. kolo FORTUNA:LIGY hostil pražský klub Bohemians 1905.

2023.11.09-19.40.22-008w

Plzeňští se hned v úvodu utkání dostali do vedení. V 6. minutě si Tomáš Chorý našel přesnou přihrávku od Cadua a s přehledem zakončil. Rozhodčí ve spolupráci s VAR celou situaci překontrolovali. Gól nakonec platil, Chorý v ofsajdu nebyl.

O šest minut později se mohli opět radovat Plzeňané. Mosquera si našel Pavla Šulce a ten pohotově zakončil do spodního růžku. Plzeň vedla 0:2.

Ke konci druhé poloviny se ve velké šanci ocitl Matěj Vydra, který se dostal do samostatného úniku. Před domácím brankářem se pokusil udělat kličku, ale jeho pokus o gól byl nakonec zmařen. Do nadějného brejku se následně dosal i Šulc, ale i tentokrát si brankář Bohemians situaci pohlídal. Následující minuty přinesly soubojový fotbal, další gól už ale nepadl.

Viktoria Plzeň tak porazila Bohemians 1905 a veze z Prahy tři body.