02.05.2025 18:29
02.05.2025 17:06
V Plzni na Jedničce se dnes konaly 4 pietní akty k uctění památky obětí války
02.05.2025 12:45
Dobrovolné spoutání skončilo výjezdem hasičů
zvířata




Hlavní událost letošního roku v plzeňské zoologické je tu! Dnes byl slavnostně otevřen nový pavilon. QAP byl u toho! Malý kousek Afriky rozhodně stojí za vaši pozornost při příští návštěvě zoo.
Hasiči mají za necelý měsíc na kontě téměř 160 výjezdů kvůli likvidaci obtížného hmyzu. Ne vždy je ale zásah nutný.
V úterý 4. června bylo v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokřtěno mládě velblouda dvouhrbého. Kmotrem se stal Kamal Farhan, poslanec Parlamentu ČR.
Domažlické městské lesy vydaly upozornění na možné setkání s vlkem.
"Odchyt labutího páru se čtyřmi mláďaty na vypuštěné vodní ploše, kde výška bahna dosahovala místy až 1 m, byl za mou třicetiletou kariéru druhý nejhorší, co jsem kdy zažil," uvedl Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů Plzeň. Přečtěte si, jak záchranná akce probíhala.
Po necelých třech letech od příchodu v prosinci roku 2021 se plzeňská zoo dočkala prvního přírůstku u takinů čínských. Mládě přišlo na svět počátkem června letošního roku.
Vlci jsou většinou velmi plaší živočichové a člověku se snaží raději vyhnout. Při dodržování bezpečnosti člověku nehrozí nebezpečí.
Milovníci přírody mají v letošním roce výjimečnou příležitost. Po deseti letech totiž probíhá celostátní mapování čápů černých.
Časté změny teplot a počasí nahrávají zvýšenému výskytu klíšťat. Aktuálně v Plzeňském kraji platí vysoké riziko výskytu klíšťat.
Sršeň asijská se v České republice poprvé objevila v říjnu loňského roku v Plzni, nejnovější nález je z letošního února z Hrádku u Rokycan. Jedná se o invazivní druh hmyzu, který představuje značné riziko. K odhalení výskytu sršně by měly pomáhat i speciální pasti.