QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Středeční trhy na náměstí Míru končí! Co na to obyvatelé Domažlic?

22.06.2023 8:14

Pravidelné domažlické středeční trhy se brzy přestěhují na jiné místo. Nově zákazníci stánky najdou na Chodském náměstí. Domažličtí změnu spíše vítají.

trhy náměstí Míru_město Domažlice

„Rada města schválila nový tržní řád. Největší změnou je přesun středečních trhů z náměstí Míru na Chodské náměstí do prostoru mezi střední zdravotnickou školou a Chodským hradem. Náměstí Míru tak zůstane i ve středu plně průjezdné," informoval o změně místostarosta Pavel Faschingbauer.

O změně informovalo město Domažlice na sociálních sítích, kde se strhla diskuse obyvatel. Většina lidí změnu vítá. Kvůli trhům se totiž každou středu uzavírá náměstí, které tím pádem nelze projet.

„Aleluja!!! Konečně. Kde jsou doby, kdy bylo plné náměstí odshora až dolů. Dnes jen pro pár třesoucích se stánků nejde náměstím každou středu projet. Konečně někomu došlo, že tenhle přežitek by mohl přestat alespoň překážet,“ komentuje obyvatelka Domažlic změnu místa konání trhů na sociálních sítích. „Ano, konečně budou mít více pohodlí obě strany. Věřím, že si lidé zvyknou,“ dodává další z komentujících.

Někteří ale se změnou nesouhlasí. „Trhy náměstí oživují, u muzea budou strádat a možná někteří prodejci to vzdají. Když budou vyslyšeny návrhy na zákaz vjezdu automobilů, tak možná skončí i některé kamenné obchody. Z náměstí bude mrtvý skanzen! To je můj názor,“ komentují lidé změnu na sociálních sítích.

Změna místa konání trhů by měla začít platit od července. Vedení města chce změnit trhy, i co se nabídky zboží týče. „Do budoucna bychom chtěli trhy více profilovat jako trhy farmářské," dodal místostarosta Domažlic.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy