21.06.2026 17:02 21.06.2026 21:08
Složky IZS zasahovaly u hromadné nehody parašutistů v Rokycanech
Policie hledá svědky!
21.06.2026 17:02 21.06.2026 21:08
Policie hledá svědky!
21.06.2026 18:53
21.06.2026 18:20
Pásmo výrazných bouřek postupuje z Písecka a Táborska k jihovýchodu až jihu. Další postupuje ve stejném směru přes Šumavu.
Pondělní ráno bylo na Šumavě ve znamení teplot pod bodem mrazu. Mrzlo hned na několika místech. Chladné noci budou v regionu pokračovat.
První prázdninový týden začal v Plzeňském kraji poměrně dost chladným ránem. V nížinách se teploty někde pohybovaly jen okolo 4 stupňů. Na Šumavě pak dokonce mrzlo.
Nejchladněji hlásili meteorologové ze stanice Kvilda-Perla, kde klesla v ranních hodinách teplota na -5,2 stupně. Mrzlo také na Rokytské slati, kde naměřili -3,8 stupně a -3,7 stupně pak bylo na stanici Horská Kvidla.
Za poslední týdny to není ovšem poprvé a podle aktuálních výhledů budou celkem chladné noci i rána pokračovat. V noci na úterý by měly teploty opět klesat místy jen ke 4 stupňům. Ve druhé polovině týdne už by se to ale mělo zlepšovat a zejména přes den pak znovu teploty porostou. V závěru týdne by mohly překročit i tropickou třicítku, více se dočtete v nové týdenní předpovědi.
FOTO: ilustrační