Viktoriáni vyválčili s Jihlavou těsnou výhru 1:0! Podívejte se na FOTKY

01.04.2014 19:53     01.04.2014 21:37

V úvodním zápase čtvrtfinále domáho Poháru České pošty zvítězili fotbalisté FC Viktoria Plzeň nad Jihlavou 1:0, o jediný gól utkání se postaral v 78. minutě Jan Kovařík.

DSC_1932
DSC_2082DSC_1795DSC_1810DSC_1813DSC_1817DSC_1821DSC_1845DSC_1847DSC_1859DSC_1862DSC_1869DSC_1872DSC_1883DSC_1892DSC_1908DSC_1912DSC_1922DSC_1924DSC_1925DSC_1928DSC_1932DSC_1935DSC_1953DSC_1967DSC_1996DSC_2022DSC_2039DSC_2058DSC_2070

Fotbalisté Plzně mají za sebou další pohárový zápas. Tentokrát přivítali ve Štruncových sadech v rámci Poháru České pošty Jihlavu a přestože to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu, nakonec se z vítězství raduje Plzeň. Viktoriáni rozhodli v 78. minutě, kdy se po přihrávce Řezníka trefil Kovařík. FC Viktoria Plzeň vyhrála úvodní zápas čtvrtfinále 1:0.

Plzeň nastoupila v silné sestavě a hned první poločas přinesl několik šancí. Tu největší měl zřejmě v 23. minutě Stanislav Tecl, který strávil v Jihlavě velkou část své fotbalové kariéry. Ale i když se před bránkářem ocitl sám, jeho střela šla mimo. Další obrovská šance přišla v 36. minutě, kdy se Limberský dostal do vápna a po ruce hostujícího stopera kopal penaltu Ďuriš. Úspěšná jako v sobotu proti Liberci nebyla, odnesla to pouze tyč jihlavské branky.

Ve druhém poločase vitoriáni stupňovali tlak... V 63. minutě poslal Horváth do šance Tecla, který nestihl zpracovat míč. Na pohárový zápas přišlo do Doosan Arény 6102 diváků a radovat se mohli až v 78. minutě, kdy se po Řezníkově přihrávce přesně trefil Jan Kovařík. Další gól mohl skončit v jihlavské brance už o dvě minuty později, ale Wágnerova pohotová střela skončila těsně vedle.

FC Viktoria Plzeň zdolala Jihlavu nejtěsnějším rozdílem 1:0 a vstoupila do čtvrtfinále vítězně, odveta se hraje za týden na hřišti soupeře.