02.06.2025 13:10
02.06.2025 10:22
Řidiči, pozor! Silnice z Rokycan na Ejpovice je neprůjezdná
02.06.2025 9:28
Hudba, koně, zábava a dobrý skutek! Přijďte podpořit Středisko Víteček
Ženu vystěhovali exekutoři, v bytě po sobě nechala obřího leguána - FOTO
Rekonstrukce bytu v Jagellonské ulici po ženě, kterou exekutoři vystěhovali, začala poměrně velkým překvapením. Dělník našel v opuštěném bytě obřího leguána. Dorazit museli strážníci.

Na místo museli dorazit strážníci ze speciální odchytové skupiny městské policie. Zvíře nakonec převáželi do akvatery plzeňské zoo.
"Včera po deváté hodině ranní vyjížděli strážníci do Jagellonské ulice k oznamovateli s nalezeným leguánem. Dvaatřicetiletý muž šel na žádost Obytné zóny Sylván rekonstruovat byt, který měl být opuštěný. Avšak při prohlídce bytu na muže čekalo překvapení. Když vstoupil do koupelny, nestačil se divit. Čekal zde na možné vysvobození leguán," popisuje Veronika Kuchynková z městské policie.
Žena, která v bytě dřív bydlela, byla exekučně vystěhovaná a ještěra nejspíš s sebou už vzít nechtěla. "Naštěstí byl plaz v dobrém stavu a strážníci jej převezli do Zoologické a botanické zahrady města Plzně – Akvatera," dodává Veronika Kuchynková.
FOTO: Městská policie Plzeň