QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Veletrh cestovního ruchu ITEP bude opět v Plzni, přijede stovka vystavovatelů

13.08.2022 12:56

Milovníci cestování, výletů, turistiky i dobré zábavy by měli zbystřit! Po covidové pauze se v Plzni bude konat opět veletrh cestovního ruchu ITEP. Prezentovat se na něm bude stovka vystavovatelů z Čech i zahraničí.

IMG_6099

Po tři dny bude Lokomotiva v Plzni na Slovanech hostit opět veletrh cestovního ruchu. ITEP je tradiční akce, kterou pořádá každoročně Plzeňský kraj. Tradici překazil jen covid.

Po covidové pauze se ale letos veletrh uskuteční. Proběhne v obou halách plzeňské Lokomotivy od 15. do 17. září. Pořadatelé už potvrdili stovku vystavovatelů nejen z Plzeňského kraje a Čech, ale také z Německa, Rumunska či Slovenska. „Bude se prezentovat rumunská Asociace Dunaj Nová Moldava, přijedou zástupci sklářského muzea ve Fraenau, velmi rozsáhlou a zajímavou expozici má mít i sousední Ústecký kraj,“ vyjmenovává Josef Kuželka vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Turistické a cestovní informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní přednášky nejen o cestování, velkou expozici poutních stezek, zajímavé hosty, interaktivní zábavu pro děti a bohatý doprovodný program, to vše nabídne letošní ITEP.

 „Na veletrhu se budou prezentovat kraje, města, informační centra, cestovní kanceláře i destinační společnosti,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka s tím, že chybět nebude ani interaktivní prezentace vybraných oblíbených turistických cílů.

Na letošní ITEP přijedou opět zajímaví hosté. Ve čtvrtek dorazí český divadelní a filmový herec Lukáš Hejlík, který je známý i svým blogem a projektem Gastromapa o českých restauracích, kavárnách a bistrech. Pátečním hostem bude česká herečka, dabérka a moderátorka kulinářského pořadu Peče celé Česko Tereza Bebarová. Do Plzně přiveze oblíbená herečka i svoji novou knihu Čas na pečení, kterou vydala společně s pekařským guru Josefem Maršálkem. Tereza Bebarová se navíc v Plzni zhostí asistence při gastro show, které proběhnou v podání Hotelové školy Plzeň.

Konat se bude celá řada cestovatelských přednášek. Vzhledem k velkému boomu poutního cestování, bude velká část expozice věnována poutním stezkám, které procházejí Plzeňským krajem. S putováním bude spojena i speciální soutěž pro všechny návštěvníky o hodnotné ceny.

Veletrh ITEP je atraktivní i pro rodiny s dětmi. Pro děti je připravena celá interaktivní hala plná překvapení, vědomostních soutěží, pohybových aktivit, tvořivých dílen, workshopů a další zábavy.

Vstup na veletrh je opět zdarma.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Šeříkovka Lordi
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA nová FABIA