QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dopis Ježíškovi nepatří pouze za okno. Speciální schránka se nachází kousek za Plzní

23.11.2023 16:45

Příměstský lesopark Martinská stěna je skvělé místo, kam vyrazit s dětmi. Nenáročná a udržovaná stezka vede lesem, v samotném středu procházky také můžete před Vánoci využít schránku na dopisy pro Ježíška.

dopis pro Ježíška Dobřany

V lesoparku Martinská stěna bude od 1. prosince opět schránka na dopisy pro Ježíška. Schránku na vánoční přání najdete téměř v samotném srdci lesoparku a je k nepřehlédnutí... Zasněžený smrček obklopený lesními zvířátky má na výšku skoro dva metry. "Pokud mají rodiče jakýkoliv dotaz, mohou se obrátit na pracovnice Městského kulturního střediska Dobřany, které jim rády sdělí podrobnosti," uvedla místostarostka Dobřan Lenka Tomanová. Pokud si bude dítko přát, aby mu dopis Ježíšek navrátil i s razítkem, lze se též informovat v kulturním středisku.

Lesopark leží u Dobřan na jižním Plzeňsku (u silnice z Dobřánek do plzeňské Lhoty) a je vhodný k relaxaci, sportu a zábavě. Stezka prochází mezi stromy, cesty jsou zpevněné a písčité. Přes četné rokle vedou hezké dřevěné lávky. Na procházce můžete potkat  starý lom, umělecky vyřezané srdce parku nebo zrenovovanou Kapli Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi.

V parku se můžete rozhlédnout ze dvou vyhlídek. Jedna je přímo uprostřed parku, ale v létě je zakryta korunami stromů. Druhá vyhlídka je u dřevěného kříže a je z ní krásný pohled na celé Dobřany. Děti ocení malou zvoničku, hmyzí domeček nebo tajemnou výpravu ke starému komínu uprostřed lesa.

Přístup do parku je velice snadný. U parku je několik malých parkovišť, ze kterých můžete vyrazit na procházku podle informačních tabulí a po dvoukilometrovém okruhu se vrátíte zpět na místo.

Pěšky se do parku dostanete přes louku z ulice Tyršova v Dobřanech. Pokud přijedete na kole, u parku najdete stojany. Děti rády využijí hřiště s trampolínami, různými prolejzačkami či dlouhou skluzavkou. Stezka ale není vhodná pro rodiče, kteří se chtějí projít s kočárkem. Některé kopce jsou strmější a na některých místech se musí jít po schodech.

Foto FB Martinská stěna Dobřany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24