QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na plzeňském náměstí budou Mikulášové, andělé a čerti. Pokusí se překonat rekord

30.11.2023 13:31

V loňském roce se podařilo Plzeňanům zapsat do České knihy rekordů. Na náměstí Republiky totiž dorazilo nejvíc Mikulášů, andělů a čertů. Letos se tento rekord pokusí ještě překonat. Buďte u toho i vy.

náměstí mikulášská_1222_Milan Svoboda

Staňte se součástí nového rekordu. Vyrazte v kostýmu jednoho z členů Mikulášovy družiny na náměstí Republiky 4. prosince. Čeká vás spousta zábavy, soutěž o vstupenky, nadílka pro děti i horký nápoj zdarma.

„Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16:00 – 18:30 v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. Nutné je přijít v kompletním převleku.

„Kromě toho zde na děti čekají profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky,“ říká místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. Chybět nebude ani mikulášský fotokoutek.

Program odstartuje dětská diskotéka, od 17:00 vypukne na podiu Pekelná show s Techmanií a od 17:30 se můžete těšit na adventní koncert Báry Zemanové a jejího bandu. „Poté vyhlásí vedení třetího městského obvodu nejhezčí dětské a dospělé kostýmy – děti, které zvítězí, se mohou těšit na rodinou vstupenku do Techmania Science Center, dospělí mohou vyhrát lístky na skvělou komedii do Měšťanské besedy,“ uvádí místostarosta Ondřej Ženíšek.

Mikulášskou show se Trojka letos rozhodla udělat o den dříve. „A to z toho důvodu, aby mohly na náměstí dorazit i jinak vytížené mikulášské družiny a samozřejmě i děti, které budou 5. prosince očekávat nadílku doma,“ vysvětluje místostarosta Ladislav Nový.

Akce skončí vyhlášením počtu převleků a společnou fotografií všech Mikulášů, andělů a čertů.

Foto ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24