16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Hodně tropické cyklistiké klání! Závod Giant Ligy opět ovládl Martin Boubal - FOTKY

27.06.2019 11:06

V pořadí již jedenáctý díl Giant Ligy v Plzni na Rapidu opět ovládl Martin Boubal. Závod byl pro něho navíc posledním testem před nadcházejícím mistrovstvím republiky.

boubal, kesl a čapek
boubal, kesl a čapekboubal a tyrpeklčapek na špiciboženka kučerováIl Sano Cupjan šubrtelitemastersmichal kesl na čelenejlepší junnior jan šubrtnesveda to zkusilnovotný aktivitatyrpekl a boubal

Jedenáctý díl GIANT LIGY v Plzni se jel za tropického počasí. Posledním testem před blížícím se Mistrovstvím ČR se tak otestovali borci jako Martin Boubal, nebo Karel Tyrpekl, který na mistráku jede ještě v kategorii do 23 let.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství tentokrát za úmorného vedra radoval Jan Němec (Cykloteam Ostrov), který nasbíral 22 bodů.

Na závodníky tentokrát čekalo táhlé stoupání do cíle, neb se jelo v opačném směru než jsou zvyklí. Asfalt byl sice pekelně rozpálený, ale jezdcům to vůbec nevadilo.

Závod byl od startu velice rychlý, opět se jednotliví závodníci pokoušeli odskočit od pelotonu a nasbírat pár bodů. Vedro ale nakonec všechny zmohlo.

Když odskočila dvojice Martin Boubal a Karel Tyrpekl, nikdo z pelotonu nezareagoval a po několika kilometrech dojeli tito jezdci skoro celé startovní pole o jeden okruh.

Výraznou postavou byl tentokrát mladík v kategorii junioři Jan Šubrt (Axon sport), který nasbíral neskutečných 7bodů což by mu stačilo na třetí místo v kategorii Elite.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velký souboj dvou borců Tomáše Čapka (Topforex Lapierre pro cycling) a Oldřicha Novotného (CT Weber). Nakonec se z puntíkovaného dresu mohl radovat Novotný.

Ženám kralovala Božena Kučerová (Kola-BBM). Juniory vyhrál Jan Šubrt (Axon Sport) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 28. srpna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.