Viktorka rozhodla o vítězství ve Zlíně během prvních osmi minut

07.12.2018 19:46     07.12.2018 20:23

Ve třetí minutě ligového duelu otevřel skóre Tomáš Chorý, o pět minut později zvýšil na 2:0 Jan Kovařík.

Zlín Plzeň

S pozměněnou obranou bez  zraněných krajních beků Limberského a Řezníka dnes nastoupila Viktorka Plzeň k ligovému duelu ve Zlíně. Nahradili je Kovařík a Havel, kteří mají velký podíl na zisku plného počtu bodů. Trenérovi Vrbovi navíc chyběl vykartovaný Hejda.

Viktoriánům se povedl začátek. Kovařík už ve třetí minutě našel volného Chorého a Západočeši vedli 1:0. O pět minut později našel Havel volného Kovaříka a ten zvýšil na 2:0.

Kovařík  mohl po zhruba hodině hry přidat další branku, jeho přímý volný kop ze zhruba 20 metrů ale zlikvidoval brankář Dostál. Velkou šanci pak měl soupeř, střelu Bartošáka ale vytěsnil plzeňský gólman Hruška. Dvougólové vedení tak Viktorce vydrželo až do konce.

Zlín: Dostál – Bačo (84. Železník), Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Hronek, Vyhnal, Holík (79. Jakubov).

Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Hubník (C), Kovařík – Petržela (76. Ekpai), Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Procházka, Kopic – Chorý (89. Řezníček).