Viktorka vyhrála i druhý zápas v nové sezoně. Z Liberce veze tři body

19.07.2019 20:31     19.07.2019 21:00

Plzni se generálka na vstup do kvalifikace Ligy mistrů povedla. Slovan Liberec zdolala 2:1 díky trefám Pernici a Kopice.

Liberec_Plzen_FCVP

Fotbalisté Plzně zvítězili v předehrávce druhého ligového kola v Liberci 2:1. Skóre otevřel až v 57. minutě Luděk Pernica, další trefu přidal v 71. minutě Jan Kopic. V závěru ještě snížil liberecký Petar Musa. Viktorka tak se Slovanem neprohrála počtrnácté za sebou a vítězně se naladila na úterní úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů s Olympiakosem Pireus.

Západočeši vstoupili do utkání pod Ještědem aktivně, ale diváci příliš šancí  neviděli. Domácí Viktorku k žádným větším akcím nepustili. Naopak mohli otevřít skóre, když se Pázler řítil sám na Hrušku v plzeňské brance. Gólman ale včas zasáhl. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 0:0.

Na začátku druhé půle Havel nacentroval na hlavu Pernici, ten překonal brankáře Slovanu a Západočeši mohli slavit první gól. Pernica pak ještě v 71. minutě uspěl v hlavičkovém souboji, poslal míč na Kopice, který zvýšil na 2:1.