Badmintonisté se nemohou dočkat stavby nové haly v Krašovské ulici - VIZUALIZACE

29.05.2020 7:27

Devět kurtů v nové hale by mohli badmintonisté využívat za dva roky. "Plzeňský badminton je příkladem pro celou republiku,“ říká náměstek primátora Roman Zarzycký.

2
213

Plzeň patří v posledních letech k hlavním centrum badmintonu v naší republice. V posledních dvou letech byla dějištěm mistrovství republiky. Zdejší kluby vychovaly řadu reprezentantů a mistrů republiky.

"Západočeský badmintonový svaz a kluby, které sdružuje, fungují skvěle, starají se o svůj rozvoj a mají velmi dobře propracovaný systém tréninků mládeže. I proto je Západočeský badmintonový svaz zařazen do projektu Plzeňské tréninkové centrum mládeže,“ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.  

Svaz sdružuje 15 klubů z toho deset plzeňských a zastřešuje téměř tisíc plzeňských sportovců zejména z řad dětí a mládeže. V Plzni využívá několik sportovišť, aby dokázal uspokojit potřebu všech tréninků a turnajů.

"Skoro každý týden v sezoně, která je od září do června, pořádáme turnaje různých kategorií. Každý den trénujeme několik hodin. To vše klade ohromné nároky na sportoviště, a proto se snažíme již několik let ve spolupráci s městem o vlastní badmintonovou halu. Já osobně spolupracuji již od vzniku myšlenky na podobě multifunkčního sportoviště v Krašovské, které by mělo začít město Plzeň stavět, tak aby splňovalo všechny parametry pro badminton. Hrozně moc si přeji, aby se hala co nejdříve dostavěla a ideálně jsme ji my nebo některý z našich klubů mohli provozovat. To je to poslední co potřebujeme, abychom mohli z našich členů vychovat sportovce na mezinárodní úrovni,“ shrnul situaci předseda svazu Tomáš Knopp.

Plzeň teď vypisuje veřejnou zakázku na zhotovitele stavby. Multifunkční hala s až devíti badmintonovými kurty by se měla otevřít v polovině roku 2022.

"Mohu potvrdit, že halu i v tomto složitém období plánujeme otevřít v termínu. O budoucím provozovateli zatím není jasno, ale myšlenka, že by ji provozoval sportovní klub, se mi zamlouvá. Vždyť právě oni mají dlouhodobé zkušenosti ve výchově talentů, ale díky využívání mnoha sportovních hal znají i pozadí provozu sportoviště,“ prozradil své přání první náměstek.

Náměstek Roman Zarzycký a předseda svazu Tomáš Knopp podepsali v tomto týdnu na plzeňské radnici dotační smlouvu na provozní výdaje ve výši 450 tisíc korun. Tomáš Knopp  potvrdil ambici pořádat v Plzni prestižní mezinárodní turnaje, jakmile budou k dispozici vhodné prostory. Při podpisu obdržel první náměstek medaili z letošního mistrovství republiky, které se konalo v Městské sportovní hale Lokomotiva na přelomu ledna a února.

FOTO, VIZUALIZACE: archiv

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy