Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Barokomaraton v Plasích se blíží, v nabídce jsou i krátké tratě!

14.08.2018 8:02

Několik tratí si každoročně připravují pořadatelé Barokomaratonu v Plasích. Závod mám vždy kolem tisícovky běžců, a to i z různých zemí. QAP.CZ tam také bude mít svůj sportovní tým.

P1010045

 Už v sobotu 1. září se koná v Plasích 11. ročník Barokomaratonu. Jde o jeden z velmi navštěvovaných závodů, na tratě 4,2 km, 10 km, 21 km, 42 km a 100 km se průběžně hlásí dohromady kolem tisíce závodníků z celé republiky i zahraničí.

Tento běh získal také řadu ocenění, jak uvedl ředitel závodu Konstantin Wiesner. "Běžecký závod v přírodě, který byl v minulých letech v anketě časopisu Behej.com oceněn jako druhý nejhezčí podzimní závod v republice, získává čím dál větší popularitu mezi výkonnostními i začínajícími běžci, stejně jako mez i česko u špičkou v ultrabězích. V roce 2013, 2014 byl Barokomaraton oceněn atletickým svazem mezi TOP 10 běhů České republiky. Závodu se zúčastní přes 1000 závodníků na tratích 10 km, 21 km, 42 km a 100km. Areál Velké Louky v Plasích navštíví v den závodu přes 2000 návštěvníků," říká Konstantin Wiesner.

Samozřejmostí je průběžné zařazování dětských běhů a zajištění atrakcí pro návštěvníky areálu, testování běžecké obuvi od renomovaných značek, celodenní program pro děti i dospělé. "Myslím, že velkou výhodou tohoto běhu jsou také nádherné tratě v okolí Plas, Manětínska, údolí řeky Střely. U běžců je velmi oblíben i díky dlouholetým běžeckým zkušenostem organizátorů a jejich pomocníků. Navíc je zde možnost si vybrat svou trať, na jakou se kdo cítí. Já osobně jsem moc rád, že si cestu na tento závod najdou i zahraniční běžci, byli zde účastníci například ze Slovinska, Anglie, USA, Kanady, Německa, Rakouska a mnoha dalších zemí. Při organizaci naší náročné akce jsme se setkávali od prvního ročníku až po ten uplynulý s velmi vstřícným přístupem a podporou zastupitelů města Plasy. Rádi bychom v této spolupráci pokračovali i nadále a pomohli městu přilákat další návštěvníky z Čecké republiky i zahraničí. Případní další zájemci o běh se mohou registrovat on-line na našich webových stránkách  barokomaraton.cz do 27.8. nebo pak rovnou na místě v den závodu," dodal ředitel závodu.


Ilustrační foto z roku 2017: Martina Sihelská
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte