Dramatický zápas Plzně s Kladnem! Došlo i na prodloužení

01.10.2023 19:07

V rámci 7. kola Tipsport extraligy přivítala Škodovka v neděli 1. října Rytíře z Kladna. Po sérii proher si chtěla spravit chuť, zápas byl nakonec hodně dramatický a dospěl až do prodloužení. Škodovka nakonec bere bod.

2023.09.14-17.36.16-510w

Plzeň si nechala utéct dvoubrankový náskok a po gólové smršti Kladna inkasovala čtyřikrát v řadě. Nakonec dokázala vyrovnat, v prodloužení bylo ale úspěšnějsí Kladno.

První třetina byla sice trochu nervózní, Plzeň z ní ale vyšla jako vítěz. Padla jen jedna branka, a to v desáté minutě. Po přestávce to vypadalo pro Plzeň ještě optimičtěji, ve 22. minutě využili indiáni početní převahu a vedli už 2:0. Jenže pak přišly dva rychlé góly Kladna a rázem byl stav srovnaný. Navíc gólová smršť Kladna pokračovala. ve druhé třetině nasázela Škodovce celkem 4 branky. Do kabin se šlo po druhé třetině za stavu 2:4 a Plzeň měla co dohánět.

Indiáni se nevzdali, v 50. minutě se dostali znovu do hry snížením na 3:4. Velká euforie pro domácí fanoušky pak přišla v 59. minutě, kdy Škodovka vyrovnala. V závěru to  Škodovka zkoušela ještě bez brankáře Hlavaje, ale marně. Zápas skončil v normální hrací době 4:4 a došlo na prodloužení. V tom se nakonec radovalo Kladno.

Plzeň - Kladno 4:5 po prodloužení (1:0, 1:4, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Matýs, 23. Holešinský (Schleiss), 51. Lev (Zámorský, Malák), 59. Zámorský (Lev) – 25. Kusý (Jarůšek, Klepiš), 25. Pytlík, 28. Bláha, 32. Pytlík (Ticháček), 64. Pytlík (Klepiš).
Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 4:5.