Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Na GIANT LIZE v Plzni zazářil junior Robert Kobr - FOTKY

14.09.2023 8:10

V úterý 12. září se konal na plzeňském Rapidu jedenáctý díl GIANT LIGY. Junior Robert Kobr zazářil.

vítěz aktivity Richard Kobr
vítěz aktivity Richard Kobrcelkově stupně vítězůceny předával Jaroslav Hrabíkjuniořimasterspelotonpovzbuzení do nemocnice pro Denise Rugovaceprůjezd cílovou páskoupřes bránu nikdo neprojedestart kategorie masters a ženyzelenalo se to jako na jařeženy

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly kategorie žáků a kadetů, kdy se pořadatelství závodu pro mládežnické kategorie zhostil Jakub Kubias se svým týmem RKCA. V kategorii kadetů zvítězil Daniel Kuběna 33b před Jiřím Rejzekem 26b (oba Akademie cyklistických sportů) na třetím místě dojel Matěj Kubias 23b (RKCA).

Hlavní závod odstartoval přesně v 17:30 hod, kdy s 30vteřinovým náskokem startovali před hlavním pole jezdci kategorie Masters a ženy. V kategorii masters byl znovu nejaktivnější Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha), který s přehledem zvítězil v této kategorii se ziskem 8b.

Peloton tentokrát dojel skupinu po necelých 6 km a odstartoval tak souboj o body do celkového hodnocení kategorie Elite, U23 a juniorů. Velice aktivně si pro body jezdil právě ještě junior Robert Kobr (RKCA) a Petr Fiala (Xeelo cycling team). V únicích byl často vidět i Martin Boubal (Hello CTW), kterému body stačily na celkové čtvrté místo v absolutním pořadí a třetí místo v kategorii Elite.

Všichni se tentokrát museli sklonit před skvěle připraveným Robertem Kobrem, který i díky vydatné pomoci týmu ovládl v celkovém hodnocení 11. díl Giant ligy a nasbíral 19b. „Dneska jsem si věřil, byla to skvělá týmová spolupráce a ani bych nečekal, že to takhle dopadne,“ řekl v cíli Robert Kobr.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) napříč kategoriemi si nenechal puntíkovaný dres uniknout ani bratr Roberta, Richard Kobr a mohl se také radovat z vítězství o nejaktivnějšího jezdce měsíce září.

Dvanáctý díl Giant Ligy 2023 zakončí odveta Grand Prix DURATEC 19. září letošní kriterijní sérii v Plzni na Rapidu.

Grand Prix JHrabík – těžba dřeva 12. září 2023

Čas vítěze: 1:17,51 h 60km

1. Petr FIALA - Xeelo cycling team

2. Jan RYBA - AC SPARTA PRAHA

3. Martin BOUBAL - Hello CTW

4. Joshua Edward Davies - Rafkarna IDEA Cycling Team

5. Dominik HORÁK - CK Příbram - Fany GASTRO

6. Stanislav PROCHÁZKA - LAPIERRE PLZEŇ

7. Richard HABERMANN - AC SPARTA PRAHA

8. Petr ZIKMUND - Hello CTW

9. Martin KOHOUT - CK Příbram - Fany GASTRO

10. Oldřich NOVOTNÝ - Hello CTW

BAUHAUS Cup Juniorů

1. Robert KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

2. Richard KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

3. Adam BRADÁČ - TEAM DUKLA PRAHA

4. Jan ŘEHOŘ - SK PETŘÍN PLZEŇ

5. Jan FALTÝNEK - TEAM DUKLA PRAHA

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Richard Kobr (RKCA) 9b

KIA Auto Matulka CUP

1. Zdeněk RUBÁŠ - AC SPARTA PRAHA

2. Petr STEHLÍK - CANYON NORTHWAVE MTB TEAM

3. Karel VLK - CK KRAMOLÍN

4. Petr STANČÍK - Roman Kreuziger Cycling Academy

5. Jakub KUBIAS - Roman Kreuziger Cycling Academy

6. Tomáš JANDA - CYKLO ATOM

LIV BOHEMIA SEKT CUP (ženy)

1. Kateřina VAVERKOVÁ - COPR TJ PŘEŠTICE

2. Hana HEŘMANOVSKÁ - ENTENTE CYCLISTE SE WALLONE

 

Foto Tomáš Tesař

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT