Plzeňská atletka Tereza Hrochová vyhrála Mistrovství ČR v půlmaratonu suverénním výkonem start - cíl. Na dalším závodu se Hrochová bude pokoušet o limit na olympiádu.
V sobotu se konal první letošní šampionát pod širým nebem, na kterém atleti bojovali o republikové kovy. Do Ostřešan u Pardubic se na mistrovství České republiky v půlmaratonu vydala česká běžecká špička včetně atletů AK Škoda Plzeň.
"Závodníci běželi po dosud neznámé trati a celý závod doprovázel nepříjemný silný vítr. Přesto suverénním způsobem start-cíl vybojovala mistrovský titul Tereza Hrochová, která tak po zlaté medaili z roku 2019 a loňském bronzu rozšířila svoji bohatou sbírku republikových medailí a prvenství. Její výborný výsledný čas 1:14:34 znamená druhý nejlepší výsledek v kariéře a skvělou formu," uvedl Michal Černý z AK Škoda Plzeň.
Terezu Hrochovou čeká teď ještě větší výzva. V nejbližším období je před ní další těžký závod, a to na dvojnásobná maratonská trať, kde se okusí splnit limit na olympijské hry v Tokiu.
"Těsně pod stupni vítězů skončila druhá závodnice Škodovky Hana Homolková, jejíž čas 1:19:16 stačil na skvělé čtvrté místo. Tato nová posila největšího západočeského klubu se v této sezóně určitě představí v extraligovém týmu žen, který dlouhodobě vozí medaile z MČR družstev," dodal Michal Černý.
Mezi muži zaznamenal nejlepší umístění Vladimír Marčík, který skončil na čtvrtém místě. Závod se bohužel tentokrát nepovedl dvojici elitních běžců Tomáš Jaša a Pavel Štěpáník.
I tak početná výprava AK ŠKODY Plzeň veze z letos ze šampionátu solidní bilanci čítající jedno zlato a dvě čtvrtá místa.
Foto: Martin Edlman
Přípravy na atletickou sezónu týmů jsou v plném proudu, extraligový tým AK ŠKODA Plzeň tak rozšiřuje svoje řady o zahraniční závodníky.
Složení posil vychází ze stejných jmen jako v roce 2020, zbrusu novou posilou mužského družstva bude teprve 20 letý talent Oliver Murcko, který se pyšní vynikajícím osobním rekordem 46.29 s na 400 m. "V loňské sezóně využívala AK ŠKODA Plzeň své zahraniční posily jen omezeně z důvodu problematického cestování mezi zeměmi. Věříme, že letos by to mělo být už bez problémů," uvedl Michal Černý z AK ŠKODA Plzeň.
Ze sousedního Slovenska budou za Plzeň závodit tři atleti. Vynikající sprinterka a pátá ze světové univerziády Daniela Ledecká dlouhodobě patří mezi týmové lídry. Její hlavní disciplíny jsou 400 m a 400 m překážek. Po zranění se vrací další skvělá sprinterka, tentokrát na 100, 200 a 400 m, Alexandra Bezeková, která taktéž startovala na několika evropských šampionátech.
Klub si pojistil i dvě ukrajinské hvězdy, které má v týmu pravidelně od roku 2018. "Běžkyni Orysiu Demianiuk, kterou jsme mohli vidět mimo jiné i na letošním ME v Toruni, kde na trati 1 500 m hájila barvy své rodné Ukrajiny. Dalším je její reprezentační kolega Vasyl Koval, který reprezentoval svou zemi na ME v Berlíně, kde vybojoval 17. místo na 3 000 m překážek," dodal Michal Černý.
Foto: AK Škoda Plzeň
Je tady další díl našeho cvičení on-line s Fit Studiem Jiřiny Hůrkové. Dnes se pořádně protáhneme, a to nejen doma. Pauzu si můžete dát i v kanceláři.
V případě zájmu si můžete kompletní týdenní cvičební balíčky objednat na stránkách Fit Studia Jiřiny Hůrkové. Podpoříte tím v této nelehké době toto plzeňské studio a uděláte něco pro své zdraví! Přejeme příjemné domácí cvičení! Cvičební balíčky k objednání najdete zde.
Je tady další díl našeho cvičení doma s Fit Studiem Jiřiny Hůrkové. Dnes se pořádně protáhneme, užijte si jógalates s Lenkou Hajšmanovou. Jak na to? Zkuste to s naším videem.
V případě zájmu si můžete kompletní týdenní cvičební balíčky objednat na stránkách Fit Studia Jiřiny Hůrkové. Podpoříte tím v této nelehké době toto plzeňské studio a uděláte něco pro své zdraví! Přejeme příjemné domácí cvičení!
Díl číslo 6 najdete (pevný střed, core) - zde
Díl číslo 5 (power jóda) - zde
Křehká dívenka a drsné podmínky... Teprve patnáctiletá lukostřelkyně z 1. LK Plzeň 1935 ukázala, že to jde dohromady. Monika Továrnická získala 2. místo na největší celostátní souteži.
Lukostřelkyně Monika Továrnická získala 2. místo na největší celostátní soutěži v zimní sezóně. Před ní byla jen o dva roky starší reprezentantka.
"Monika Továrnická se velmi úspěšně zúčastnila distančního poháru Českého lukostřeleckého svazu v halové lukostřelbě 2020/2021, který byl halový jenom na papíře. V šesti lednových a únorových kolech potvrzovala svůj talent a zúročila předchozí práci. Nastřílela postupně 531, 527, 501, 513, 530 a vynikajících 545 bodů. Suverénně tak postoupila do čtyřčlenného play-off," uvedl Jakub Holý z Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje.
Ve vyřazovacích bojích zastavila nejenom Moniku, ale nakonec i celou soutěž pandemie koronaviru. Počítají se výsledky ze základní části, takže Monika obsadila moc hezké druhé místo.
foto: AIS PK
Díky výjimce ministerstva zdravotnictví a za velmi přísných pravidel proběhl v Ostravě republikový šampionát v atletice juniorských kategorií.
Z Ostravy si juniorští atleti dovezli bohatou sbírku osmi medailí, která čítá tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. Modrobílí závodníci úspěch završili ještě dvěma krajskými rekordy. "I letos v roce 2021, stejně jako v halových i venkovních sezónách 2019 a 2020, je náš klub opět mezi třemi nejúspěšnějšími sběrateli medailí v zemi, což se žádnému jinému týmu za toto období nepodařilo," pochválil tým Michal Černý AK Škoda Plzeň.
Medailové žně nastaly po finálových bězích na trati 60 m překážek. Nejprve jako první proťala cílovou pásku dorostenka Emma Zvěřinová ve vylepšeném osobním rekordu 8.59 s, poté v juniorském závodě zvítězila Barbara Píchalová, a to v novém krajském rekordu 8.60 s, a bronz vybojovala Viktorie Sýkorová. Vše skvěle završil Tomáš Koza, který novým krajským rekordem 8.09 s získal stříbro a vymazal rekord týmového kolegy Marka Páníka. Mistrovský titul na distanci 60 m vybojoval časem 7.10 s Jakub Peterka, který k nejvyššímu stupni vítězů přidal ještě bronzovou medaili z dálkařského sektoru.
Výborných výsledků se stříbrnými konci dosáhli také Kateřina Matoušková díky novému osobnímu rekordu 56.58 s na trati 400 m a Philippe Carpentier, který se ve finále na 3 000 m blýskl novým maximem 8:41.39 s.
Těsně pod stupni vítězů skončili Kateřina Burianová ve skoku dalekém, Markéta Davídková ve výškařském sektoru, trojskokan Matouš Pospíšil a Tomáš Procházka, který si ve vrhu koulí vylepšil osobní rekord na 14.57 m.
"Jasnější důkaz silné a všestranné mládeže než dlouhodobé vynikající výsledky a početné sbírky cenných kovů neexistuje a my jsme tak právem na naše závodníky a celý klub pyšní. V této nelehké době jde o jednu z mála pozitivních zpráv, která dokáže potěšit," dodal Michal Černý.
Foto: Adlof Horsinka
Spanilá jízda plzeňské atletiky mezi republikovou špičkou pokračuje i v roce 2021. Z Ostravy si odváží 1 zlatou, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile.
O víkendu se v Ostravě konalo halové mistrovství České republiky v atletice mužů a žen. "Závodníci Škody Plzeň vybojovali bohatou sbírku hned devíti cenných kovů, a to v bilanci 1 zlatá, 5 stříbrných a 3 bronzové. Oproti loňskému seniorskému šampionátu vezou modrobílí na západ Čech o šest medailí více, čímž se klub AK ŠKODA Plzeň stal co do počtu medailí třetím nejúspěšnějším v zemi hned za velkokluby Dukla Praha a USK Praha," uvedl Michal Černý z atletického klubu AK Škoda Plzeň.
Tři medaile vybojovala Linda Suchá, která si nejprve v sobotním závodě trojskoku vylepšila halový osobní rekord na 13.24 m a byla z toho stříbrná medaile. V neděli potvrdila roli favoritky v dálkařské soutěži a výkonem 615 cm se stala mistryní ČR a vše završila jako členka stříbrné štafety na 4x200 m.
Stříbro vybojovala čtvrtkařka Tereza Petržilková, která velice kvalitním časem 53.48 s nedala ve finálovém běhu na 400 m soupeřkám šanci a sklonit se musela jen před svojí reprezentační kolegyní Ladou Vondrovou. "Obě sprinterky budou již za 10 dní reprezentovat Českou republiku na halovém mistrovství Evropy v polské Toruni," dodal Michal Černý.
Výškař Jan Štefela patřil k dalším favoritům na cenný kov a výkon 213 cm nakonec stačil na skvělé druhé místo.
Stříbro získala také tyčkařka Tereza Schejbalová, která si vylepšila své letošní maximum na 403 cm a navázala na svoji seniorskou medaili z plzeňského mistrovství pod širým nebem.
Dvě bronzová umístění vybojovali škodováčtí vrhači v jejich doplňkové disciplíně vrh koulí. Kladivářce a olympioničce Lence Valešové právem patří za výkon 14.80 m a diskař Michal Forejt tuto první seniorskou medaili vyšperkoval osobním rekordem 17.19 m.
Suché, Šteflovi, Schejbalové a Forejtovi je shodně teprve 20 let a už opakovaně dokazují, že těžký přechod z juniorské kategorie mezi tu seniorskou zvládli na výbornou a jsou novou generací plzeňské atletiky.
Závodníci byli úspěšní také ve štafetách na 4x200m. "V ženském závodě byly k osvědčené dvojici Linda Suchá a Barbara Píchalová vybrány dvě mladičké závodnice Kateřina Salcmanová a objev plzeňské výpravy na tomto šampionátu Kateřina Matoušková. Z plánovaného sbírání zkušeností mezi seniory se naopak vyklubal další stříbrný medailový úspěch pro Škodu Plzeň. Kvarteto mužů ve složení Maruštík, Páník, Míka, Procházka uzavřelo povedený šampionát jak jinak než medailí, a to bronzovou," řekl Michal Černý.
Foto: Adolf Horsinka
Pandemie zasahuje do spousty oblastí. Jednou z nich je i sport. Litiční pozemní hokejisté odehráli poslední zápas 3. října 2020. Od té doby se žádný další turnaj nekonal.
Osm týmů se mělo o letošních Velikonocích potkat v plzeňských Liticích na úrovní třetím nejvyšším turnaji z celkových sedmi.
Trophy II., jak se tato soutěž jmenuje, byla ale odložena na podzim tohoto roku s tím, že definitivní termín turnaje, anebo úplné zrušení systému všech turnajů, se určí na přelomu března a dubna. Důvod pro tyto již druhé šachy s evropskými poháry je zřetelný, současná pandemie koronaviru a různé stavy zasažení epidemií v jednotlivých státech.
Do Plzně se měly sjet týmy z celé Evropy - Portugalska, Irska, Walesu, Dánska, Chorvatska a Itálie. "Je těžké hledat motivaci pro něco, co nemáte vůbec v rukách. Poslední zápas jsme odehráli 3.10., halová soutěž se vůbec nehrála a jarní pokračování je stále v nedohlednu. Podobná situace je však i v ostatních státech. Takže rozhodnutí EHF je logické. Obdivuji naše kluky, kteří se stále udržují, ba dokonce v této době si i přidávají. Běháme po dvojicích čtyřikrát týdně. V současnosti máme za sebou hrubou část přípravy a za týden začneme ladit do rychlosti. Snad bude na co," řekl trenér litických mužů Tomáš Levý.
Foto: Pozemní hokej Litice
Hýbat se můžete i doma. Pokud jste ještě nezačali, je nejvyšší čas. On-line cvičení s Fit Studiem Jiřiny Hůrkové najdete pravidelně na QAPu každý pátek.
Dnes se zaměříme na kondičku, cvičit budeme s tyčí. Použít můžete násadu od koštěte nebo něco podobného, zkrátka co máte doma při ruce.
V případě zájmu si můžete kompletní týdenní cvičební balíčky objednat na stránkách Fit Studia Jiřiny Hůrkové. Podpoříte tím v této nelehké době toto plzeňské studio a uděláte něco pro své zdraví! Přejeme příjemné domácí cvičení!
Kompletní cvičení pro týden od 8. února najdete zde.
1. díl našeho cvičení, které je zaměření na bříško, najdete zde.
Na letošním Mistrovství České republiky v přespolním běhu vybojovali závodníci Atletického klubu ŠKODA Plzeň hned dva mistrovské tituly a jednu bronzovou medaili.
Šampionát se konal o uplynulém víkendu v Praze-Běchovicích. Do Plzně putovalo několik cenných kovů včetně mistrovských titulů. "Touto fantastickou tečkou se tak atleti ŠKODY Plzně definitivně rozloučili s velice povedenou a úspěšnou sezónou 2020," uvedl Michal Černý z AK Škoda.
V sobotním závodu žen na 8 km byla jednou z favoritek loni bronzová Tereza Hrochová. Letošní účastnice Mistrovství světa v půlmaratonu, mistryně ČR v běhu do vrchu, dvojnásobná medailistka z národního šampionátu na 3 000 m př. (stříbro) a v půlmaratonu (bronz) zakončila sezónu zlatem. V posledním okruhu se definitivně odtrhla od zbytku startovního pole a cílovou pásku proťala jako první.
Cenný kov hned v prvním závodě v modrobílém dresu oslavil běžec Vladimír Marčík, nová posila Škodovky. Ten k triu bronzových medailí z letošních MČR na tratích 5 000 m, 10 000 m a půlmaratonu přidal opět bronzovou příčku, když dokázal ve skvěle rozběhnutém závodu vytrvalců na 10 km udržet třetí pozici až do cíle.
O nedělní zlatou radost se postaral několikanásobný republikový medailista Tomáš Jaša. Nový mistr ČR v závodě mílařů na 4 km se na přední pozici dostával postupně a stříbrného závodníka, kterého v napínavém finiši porazil o pouhé tři vteřiny, cítil na svých zádech až do cíle. Po dlouhé sérii stříbrných a bronzových cenných kovů se tak opět stal nejlepším v republice.
foto : Martin Wawryczek
Kristýna Horská z PK Slávia VŠ Plzeň v poslední době sbírá samé úspěchy. Tím největším je bezpochyby splnění limitu na olympijské hry. Navíc zaplavala i nový český rekord na 200 metrů prsa.
Předseda klubu Tomáš Kotora předal plavkyni Kristýně Horské a její trenérce Petře Škábové ocenění za úspěchy, kterých se jim letos podařilo společně dosáhnout.
Plavkyni se podařilo splnit limit i na olympijské hry. Jak Kristýna Horská hodnotí sezónu 2020, ve které vylepšila český rekord na 200 P na krátkém i dlouhém bazénu?
Kateřině o kousek unikl limit na 200 PZ. Poté se ale dokázala zkoncentrovat. "Nebylo pro těžké se na další žávod zkoncentrovat, protože když se mi nepovedlo splnit limit na 200 PZ, tak další závody už jsem si šla užít. A ono to vyšlo," popsala Kristýna Horská.
Závody se konaly v Taškentu. Jak se tam plavcům líbilo? "Trénovali jsme tam na olympijském bazénu, kde před olympiádou tráví sportovci veškerý svůj čas. Jsou tam ubytovaní, stravují se tam. To centrum je opravdu moc hezké," popsala plavkyně a dodala, že se teď bude více věnovat škole, čekají ji státnice. Mezitím bude trénovat a po státnicích se již plně věnovat plavání.
Tento rok byl nejenom pro plavce velmi náročný. Plavecké areály se v druhé vlně pandemie uzavřely, sportovci neměli jistotu, kdy a kde budou moct trénovat. Na tréninky jezdili na Slovensko i do Polska.
Foto: Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň
V letošním roce slavil klub AK ŠKODA Plzeň úspěchy na všech atletických polích od žactva, přes mládež až po dospělé, a to jak v týmových, tak také v individuálních soutěžích.
Družstvo žen vybojovalo na republikovém šampionátu bronzovou medaili, junioři stříbrné medaile a žákyně se dokonce staly mistryněmi ČR. "Také individuálních úspěchů předvedli modrobílí nespočet, a to na domácích i mezinárodních soutěžích, kde hned několik západočeských atletů obléklo národní barvy," uvedl Michal Černý.
Řady ještě rozšíří nové posily, které přestupují z jiných klubů.
Několikanásobná medailistka v hodu diskem z MČR Barbora Tichá z Chrudimi dosud za plzeňský extraligový tým žen hostovala. Zlatá medailistka v diskařské soutěži na letošním MČR do 22 let bude nově hájit modrobílé barvy již definitivně.
Z USK Praha přechází do Plzně velká posila pro mladý extraligový tým mužů, vytrvalec a letošní trojnásobný bronzový medailista na 5 000 m, 10 000 m a půlmaraton, Vladimír Marčík.
Z Karlových Varů přichází teprve 16 ti letý talent David Kurfürst. Ten je letošním suverénně nejrychlejším sprinterem Karlovarského kraje v dorostenecké kategorii. Tento mladý atlet bude nově trénovat po boku českých reprezentantů Terezy Petržilkové a Jakuba Reže.
Další dvě mladé závodnice posílí náš juniorský tým s výhledem na brzké zařazení do našeho extraligového týmu. Z Atletiky Kravaře přichází druhá nejlepší dorostenka ve skoku vysokém Moravskoslezského kraje Viktorie Novotná. Ta se bude nově připravovat vedle škodovácké vyškařské hvězdy Jana Štefely.
Dalším nováčkem bude Tereza Šedivá z Tábora. Tato nejlepší diskařka Jihočeského kraje v mládežnické kategorii bude trénovat ve skupině Bohuslava Macháče, který probudil atletickou vášeň např. u talentovaných bratrů Forejtových.
Klub se naopak loučí s Petrem Procházkou. "Modrobílé barvy opouští závodník extraligového týmu mužů Petr Procházka, který bude nově hájit barvy A. C. TEPA Kladno," dodal Michal Černý.
Foto: ilustrační
Kristýna Horská, která plave za plzeňskou Slávii, má za sebou skvělý úspěch. V makedonském Skopje zaplavala nový český rekord na 200 m prsa. Překonala tak rekord z roku 2015.
Doposud český rekord na prsařské dvoustovce držela Martina Moravčíková. Horská si vyplavala rekord na krátkém bazénu časem 2:19:88, překonala ho tak o téměř o 3,5 sekundy.
V makedonském Skopje byla blízko českého rekordu i Bára Seemanová, a to v disciplíně 400 metrů kraul. Nakonec rekord ale nepřekonala o pouhých 0,4 sekund.
Závodů ve Skopje (17. - 18. října) se účastní výběr české plavecké reprezentace, celkem 20 plavců. Jde o jediné závody, které se v Evropě momentálně konají. Veškeré ostatní závody byly zrušeny kvůli koronaviru. Právě kvůli koronaviru je pro plavce od jara velmi složité trénování. Bazény v ČR mají momentálně opět zavřené. Plavci budou muset po účasti na závodech v Makedonii absolvovat testy na covid-19.
Před mítinkem ve Skopje se česká reprezentace připravovala na Slovensku. Za přísných hygienických podmínek v Šamoríně nedaleko Bratislavy trénovalo 18 plavců. Mezi nimi byla právě i Kristýna Horská. „Jsme v Šamoríně v podstatě zavření na dva týdny. Jakmile se díky svazu objevila možnost trénovat v Šamoríně, šli jsme všichni na testy a následně odjeli. Jsme tu tak trochu schovaní, ale můžeme trénovat, což je pro nás to hlavní. Žijeme tady v zásadě v izolaci, člověk je sám na pokoji a všichni sportovci se chovají velice zodpovědně,“ popslala podmínky v Šamoríně trenérka Petra Škábová.
Výsledky z mezinárodního mítinku v Makedonii najdete zde.
foto: fcb PK Slávia Plzeň a QAP.CZ
Zdroj: ceskeplavani.cz
Ženský tým se tentokrát utkal v extralize pozemního hokeje s Hradcem Králové. Muži nehráli, jejich soupeř nedorazil z důvodu karantény. Nyní se vzhledem k vládním opatřením sportovní akce ruší.
Litické ženy sehrály své pravděpodobně poslední utkání podzimní sezóny v pozemním hokeji před vládou vyhlášenými opatřeními. I když souboj skončil remízou, trenér si hru chválí. "Tým hrál velmi dobře. Po většinu utkání dominovaly, ovládaly hru, ale na zataženou obranu zkušenějších soupeřek to často nestačilo. Přesto oku diváka by, kdyby se mohl na zápas dívat, tento domácí herní přístup lahodil. Hradecké soupeřky se uchylovaly k dlouhým balonům na domácí polovinu, ze kterých občas hrozily. Jednu ze svých hrozeb přetavily do gólového vyjádření, když se v 41. minutě trefila Eva Ostatnická," uvedl trenér týmu.
Liticím se nakonec podařilo vyrovnat zápas na 1:1. "Takřka v závěsu však domácí děvčata prolomila své útočné zakletí a po centru Tušlové skórovala Klára Průchová. Očekávané vítězství domácího týmu však nepřicházelo. Přes tlak v poslední čtvrtině skóre zůstalo zachováno a plzeňský dívčí tým si připsal do tabulky první bod," dodal trenér Tomáš Levý.
Trenér Tomáš Levý řekl, že je velká škoda současné přerušení soutěží, protože litická děvčata s věkovým průměrem do dvaceti let dokáží držet krok s každým soupeřem, jen nedostatek zkušeností a herního sebevědomí je brzdí v lepších výsledcích.
Foto: Ženský tým Litice - pozemní hokej
Velmi napínavý zápas v pozemním hokeji odehrály Litice s Rakovníkem. Očekávalo se, že Litice svého soupeře přehrají bez větší námahy, opak byl ale pravdou. Až druhá polovina více přála Liticím.
Stadion posledního halového mistra čekal tentokráte v olympijském pozemním hokeji na favority tohoto utkání - celek Litic.
I když poslední duel hraný před rokem v sezóně, která nakonec byla zrušena, vyhráli domácí 3:0. Přeci jen je plzeňský tým stále úřadujícím šampionem ve venkovní variantě tohoto sportu a očekávala se jejich lehká dominance.
Opak byl pravdou. V osmé minutě do domácí vedli 2:0. Mladému Skálovi v brance Litic nedali rakovničtí žádnou šanci. Jenže hráči Litic nic nevzdali a ještě před koncem první čtvrtiny bylo skóre 2:2! "Bláznivý začátek, Rakovník nás překvapil svým ofenzivním systémem, nemohli jsme se chytnout. Ještě, že naši mladí útočníci včele s Ondrou Sochorem udrželi naši reputaci", hodnotil prvních patnáct minut plzeňský trenér Tomáš Levý.
Jenže druhá čtvrtina opět ukázala domácí sílu. "Nevypadalo to dobře. Museli jsme provést změnu v defenzívě a připomenout útočný předzápasový plán, který jsme vůbec neplnili", dodává litický trenér.
A hostující tým se opravdu v druhé polovině utkání jakoby vyměnil. Naději vykřesal mladičký Kačírek, další góly přidali Koryťák, Sochor a opět Kačírek. Neuvěřitelnou druhou půlkou přetavily Litice výhru na svoji stranu, což ještě plzeňský trenér doplnil: "Chcete zažít takový poločas snů. Jenže to si nenaplánujete. Kluci svým výkonem dali základ pro takto úspěšnou druhou půlku. A vnímám, že je pro jejich hlavu nesmírně důležité tohle zažít. Smekám před nimi".
V dalším kole přivítá litický celek na svém hřišti v sobotu 10.října od 16 hodin Slavii Hradec Králové.
Foto: Tým Litice
V sobotu 3. října se v Třemošné a okolí koná už 48. ročník dálkového pochodu a cyklojízd s názvem Třemošenská padesátka. Pro účastníky byly připraveny pěší trasy i cyklotrasy.
Na start 16kilometrové trasy se postavilo 472 účastníků. Pěší účastníci si mohli vybrat z tras dlouhých 7, 16, 24, 33 a 50 kilometrů. Cyklisté absolvují buď trasy v terénu (16, 35 a 59 km) nebo na silnici (36 a 68 km).
Nejdelší cyklotrasy i 50kilometrová trasa jsou určeny pouze pro účastníky starší 15 let. Těch ostatních se mohou účastnit i děti. Pochod je veden po turisticky značených trasách a místním nebo vlastním značení.
foto: čtenářka QAP.cz
Minulý víkend se na Mistrovství České republiky družstev podařil plavcům z Plaveckého klub Slávia VŠ Plzeň historický úspěch, který se zatím nikomu v historii českého plavání nepovedl.
Plaveckému klubu Slávia VŠ Plzeň se minulý víkend opravdu zadařilo. Mistry ČR jsou družstva A žen i A mužů.
"Navíc naši muži sesadili profesionální klub Kometu Brno z trůnu po 27 letech. Naše družstvo A týmu žen porazilo ve finále tyto kluby: Kometa Brno, KPS Ostrava, Slavia Chomutov, SC Pardubice, Bohemians Praha, PK Nový Jíčín. Naše družstvo A týmu mužů porazilo ve finále tyto kluby: SC Pardubice, Kometa Brno, PK Nový Jíčín, Bohemians Praha, KPS Ostrava, Ústecká akademie plaveckých sportů, Slavia Chomutov.
Tento double 1. ligy jsme ještě potvrdili tím, že ve finále 2. ligy také vyhráli naši plavci B a plavkyně B a jsou mistři 2.ligy. Je to myslím úspěch, který nemá v žádném sportu v Plzni obdoby," říká Tomáš Kotora, předseda klubu Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň z.s.
Bazén Slovany je oblíbený i u ostatních klubů a rádi se tu účastní soutěží.
FOTO: Plavecký klubu Slávia VŠ Plzeň
Plzeňská Lokomotiva hostila po celou sobotu a neděli prestižní soutěž v aerobiku. Organizátorem celé soutěže byl Aerobik klub LADY Plzeň z.s. Přinášíme fotky.
Podívejte se do fotogalerie na fotky ze soutěže v aerobiku, která se konala poslední záříjový víkend v Plzni na Slovanech.
Soutěžila I. výkonnostní třída ve sportovním aerobiku a fitness týmy. Soutěž probíhala dle platných pravidel a soutěžního řádu FISAF.cz.
Fotky: Hynek Sladký
Celkem 93 diváků se přišlo podívat na utkání dvou favoritů v pozemním hokeji. Litice x Slavia Praha. Kdo byl nakonec úspěšnější a vyhrál? Co dopomohlo k výhře?
Přestřílet soupeře 21:8 a stejně utkání nevyhrát. I to se v pozemním hokeji může stát. Souboj dvou favoritů soutěže začal velmi hekticky. Domácí začali napadat slávistickou obranu, hosté měli problémy se zakládáním útoků. K těm se dostávali především díky nepřesnostem domácích při přechodu do útočné čtvrtiny hřiště. Slavie Tlak Litic nevydržela a z hokejky domácího kapitána Adama Uhlíře padl gól. Bohužel rozhodčí Korbel jej neuznal.
Naštěstí pro ně vzápětí skóroval z trestného rohu Nicklas. O chvilku později Uhlíř neproměnil penaltu a v myslích všech jakoby začalo probíhat, kdy ten další gól přijde: "Z kluků čišela obrovská síla, bylo jich plné hřiště. Jenže možná to byl trochu svazující okamžik, přemíra chtění nám brala klid ve finálních situacích, které jsme poměrně lacino kazili", dodává domácí trenér Tomáš Levý.
Druhá půle byla již trochu vyrovnanější, ale stále se čekalo na druhý, uklidňující gól. TZlom nastal několik minut před koncem třetí čtvrtiny. Plzeňský Bárta se nechal celkem zbytečně vyloučit, tím dal více jistoty na slávistické hokejky. Slavia zápas dokázala výsledkově přetočit na svoji stranu, když lLitice pohrdli několika přečísleními v posledních minutách.
Domácí obránce Lukáš Nocar, mj. trenér litických žen přidává svoje pocity z utkání: "Velice mne mrzí, že jsme ze zápasu nedokázali vytěžit ani jeden bod. Celý zápas jsme byli herně lepší, Slávisty postrčilo k výhře naše vyloučení na deset minut. Navíc jsme měli na hokejkách další moře tutových šancí, dokonce i neuznaný gól , který by v moderním hokeji měl platit, neproměněnou penaltu a spoustu dalších. Ale i takové zápasy se dají prohrát. Nás může ale v hlavách těšit, že jsme zápas odjezdili nahoru dolů, a z toho se musíme odrazit pro další zápas".
Utkání nakonec vyhrál tým SK Slavia Praha 2:1.
Za Litice hráli: Nečas, Skála, Čech, Benda, Hes, Hofman, Kondrát, Nocar, Bystřický, Koryťák J., Uhlíř, Čvančara, Nicklas, Sochor O., Gerlický a Bárta
Foto: ilustrační
„Modernizace bazénu odstartovala v lednu a probíhá za provozu,“ upřesnil náměstek Roman Zarzycký. Už teď je jasné, že půjde o supermoderní areál. Podívejte se na fotky!
Zmodernizované prostory zázemí a recepce se návštěvníkům otevřou na začátku října. Pak bude hned odstartována další etapa rekonstrukce. Bazén změnil nejen interiér, ale proměnou prošel i zvenku.
Jak aktuálně probíhají dokončovací práce se přišel osobně podívat i 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. Ten má totiž ve své gesci i sportovní areály města Plzně. Průvodcem mu byl ředitel bazénu Tomáš Kotora.
„Od 1. října budeme otevírat pro veřejnost vlastně kompletně nový vchod na bazén s recepcí hotelového typu, u které je turniketový systém a čipový systém. Čipový systém dále pokračuje do šaten. Tam si díky čipu návštěvník vybere jakoukoli skříňku, kterou si zamkne a pokračuje dál do úplně nových sprch a nového hygienického zázemí. Z něj vyjde do úplně nového dětského brouzdaliště a přirozeného meeting pointu napojeného na celoročně provozovaný bufet,“ vysvětluje ředitel bazénu Tomáš Kotora.
Aktuálně se dokončuje I. etapa s názvem Přestavba prostoru dětského bazénu na nové šatny včetně úpravy hlavního vstupu.
„Součástí rekonstrukce jsou nové rozvody a technologie vytápění, vzduchotechniky, měření a regulace, zdravotně technických instalací, zařízení silnoproudé a slaboproudé vč. doplnění kamerového sytému a technologie parních kabin,“ upřesnil náměstek primátora Roman Zarzycký.
Celková kapacita šaten je 448 ks skříněk + 105 ks skříněk pro sportovní klub, učitele a zaměstnance bazénu, celkem 593 skříněk. Na šatny navazuje potřebné oddělené zázemí sprch a WC pro muže a ženy s průchodem k bazénu. Nový výstup ze šaten je umístěn do prostoru dnešního dětského brouzdaliště.
„Další etapa rekonstrukce bude zahájena hned v říjnu. Hned vlastně tím otevřením té stávající etapy. Bude se kompletně nově stavět velká aklimatizační herna pro děti, bude zde nový, moderní přístup pro integrovaný záchranný systém přímo k bazénu a s tím související moderní, prosklená plavčíkárna a samozřejmě chodba z té krásné nové recepce k již postavenému dětskému bazénu. Tam bude i zázemí pro plaveckou školu,“ ukazuje dále Tomáš Kotora.
Bazén využívá nejen veřejnost, ale také závodní plavci. „V současné době máme 600 plavců registrovaných naším klubem plus školy, školky a individuální plavecké výuky,“ dodal Kotora.
„Jsem rád, že se v Plzni daří obecně modernizovat sportovní areály. Je to důležité nejen pro veřejnost, ale i sportující děti. Kluby potřebují mít dobré zázemí. To platí nejen tady na bazénu, ale obecně pro všechny sporty,“ dodal Roman Zarzycký, který sám v mládí závodně plaval.
foto: Qap.cz