Skipas Špičák soutěž promo
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

01.02.2023 23:11

Na dálnici D5 se odstraňuje nehoda

Na km 72.9 ve směru na Prahu havarovala dodávka, nehoda je se zraněním. Levý jízdní pruh je neprůjezdný

01.02.2023 19:36

Hasiči opět zasahují kvůli silnému větru, vyjíždí k popadaným stromům

Zasahovali např. v Ledcích, v Krchlebech i na Šumavě. Foukat má v regionu až do rána.

Chcete bydlet na zámku? Není problém!

02.06.2010 3:15

Sháníte bydlení a současná architektura se Vám ne a ne trefit do vkusu? Můžete se poohlédnout po něčem stylovějším. V nabídce realitních kancelářích v Plzeňském kraji se najdou zámky, fary i historické měšťanské domy.

dům v ht

Pokud chcete bydlet v domě, ze kterého dýchá historie, připravte si pěkných pár milionů korun, nebo pevné nervy, desítky let volného času a šikovné ruce. Domov pamatující staletí Vás totiž bude stát buď spoustu peněz nebo bude naopak v neobyvatelném stavu a bez důkladné rekonstrukce se nenastěhujete.

Romanticky vypadá například historický dům nedaleko náměstí v Horšovském Týně (na fotografii), který se prodává za 1 milion 59 tisíc korun. V omítce jsou dokonce ještě vidět zbytky brány, která byla součástí středověkého městského opevnění. Cena je lákavá, musíte se ovšem připravit na trochu netradiční uspořádání vnitřku domu, kdy je druhé patro přístupné jen z venkovního schodiště.

V nedaleké Bělé nad Radbuzou je na prodej rovnou malý barokní zámek. Stavba sice zámek příliš nepřipomíná, svou historickou hodnotu ale má a stojí jen 3,5 milionu korun.

Zámky jsou na prodej také na Klatovsku. V Otíně můžete za 9,9 milionu korun pořídit raně barokní stavbu ze 17. století, v Nemilkově pak renesanční zámeček ze 16. století za 11,1 milionu korun. Odměnou za nemalou investici Vám pak bude bydlení pod původními klenbami a na původní dlažbě, u kachlových kamen. V hlavní místnosti nemilkovského zámku je pak dokonce malovaný oltář a kazetová podlaha.

V Plané na Tachovsku čeká na nového majitele zámek, ve kterém nechybí rytířský sál! Za 28 milionů korun bude Vaše celá historická budova s hospodářskými budovami, bývalým špejcharem a konírnami s podloubím.

Podobně jsou na prodej další zámky v kraji, Zvíkovec na Rokycansku, Krukanice u Pernarce na severním Plzeňsku či Jánský zámeček poblíž Broumova na Tachovsku.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Muzeum strašidel_copy_copy_copy