HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 6:5

17.09.2010 17:10

Plzeňští Indiáni porazili v úvodním zápase hokejové extraligy Karlovy Vary 6:5. Zápas sledovalo v plzeňské ČEZ aréně přes 8 000 diváků. Až do konce byl boj velmi dramatický!

img00011
img00001img00002img00003img00004img00005img00006img00007img00008img00009img00010img00011img00012img00013img00014img00015img00016img00017img00018img00019img00020img00021img00022img00023

Dramatické utkání přichystali Indiáni svým fanouškům hned na úvod hokejové extraligy! Na domácím ledě se HC Plzeň 1929 utkala v pátek 17. září s HC Energií Karlovy Vary a utkání skončilo nakonec po dramatickém boji vítězstvím 6:5. Indiáni začali výborně, ve druhé třetině ale inkasovali hned 4 góly a skóre se náhle otočilo. V závěrečné třetí třetině Plzeň ale zabojovala a nakonec porazila Karlovy Vary 6:5!!!

Zápas sledovalo v plzeňské ČEZ Aréně přesně 8 139 diváků!

Utkání bylo do poslední chvíle drama, závěr byl infarktový

První třetinu rozehráli lépe plzeňští hokejisté, už v první minutě se za záda karlovarského gólmana Sáblíka trefil útočník Jan Kovář, ve třetí minutě přidal druhý gól Jan Heřman. Pak ale Energetici skórovali a první třetina skončila 2:1.
Druhá třetina byla na góly bohatší, Indiáni překonali Sáblíka dvakrát, za záda plzeňského Přikryla ale karlovarští hokejisté poslali celkem 4 góly.
Do třetí třetiny nastoupilo domácí mužstvo vedené kapitánem Strakou s odhodláním poprat se o vítězství. Nejprve srovnal Nick Johnson a v infarktovém závěru utkání zajistil vítězství Indiánů kapitán Martin Straka. A to gólem v poslední minutě utkání. Po zápase byl kapitán plzeňských Indiánů šťastný. "No tak tam byl ten nástup, my jsme takovej chtěli, a to se nám povedlo, ale pak bohužel jsme zase zajeli do těch našich kolejí, začali jsme být lehkovážní a začali jsme dělat chyby a pak jsme dostali gól asi minutu do konce, takže nebylo to ono. Další dvacetiminutovka - tam spousta chyb, bylo to emoční utkání, my jsme věděli, že to bude takový, že to bude bláznivý a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a jsem za to šťastný," říká Martin Straka.

Podle trenéra Jelínka bylo celé utkání smrští gólů
Trenér domácích Marian Jelínek potvrdil slova kapitána Straky, celé utkání bylo podle něj smrští gólů a gólových šancí. „Hrozně jsme měli problém s koncovkou a naopak jsme inkasovali, myslim si, po chybách hráčů a kvalitní důslednosti soupeře to byla taková hokejová přestřelka. Jsem rád, že to takhle dopadlo, ale z pozice trenéra to byl zápas na obou stranách se spoustou chyb, od brankářů, přes obránce až po útočníky. Pro diváky ale samozřejmě úžasná hra, ale pro nás to spíš bylo na koronárku," uvedl Marián Jelínek.

Indiány čekají v neděli Budějovice
Plzeň si po prvním kole připsala tři body. Další zápas odehraje už tuto neděli v Českých Budějovicích. Domácí utkání pak sehrají plzeňští hokejisté v úterý 21. Září v domácí ČEZ Aréně se Spartou Praha.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 6:5  (2:1,2:4,3:0)

Zápas jsme pro Vás sledovali ONLINE přímo v ČEZ Aréně. Tady je přesný průběh utkání!

čas O:37 první branku Plzně střílí hráč číslo 43 Jan Kovář s přihráním hráče 26 Tomáše Vlasáka, stav utkání 1:0,

2:45 a opět se mění skore, druhou branku Plzně střílí Jan Heřman s přihráním Jiřího Hanzlíka, stav utkání 2:0

15:45 vyloučen Martin Straka na 2 minuty za podražení

16:10 Martin Heřman jel , ve vlastním oslabení, sám na karlovarskou bránu, bohužel nedal

19:01 Karlovy Vary snižují Davidem Hruškou, přihrával Petr Sailer, stav utkání 2:1

21:27 vyrovnávající gól dal Gřegořek z přihrávky Noska, stav 2:2

22:04 vedoucí gól Plzně dává Johnson, na branku přihrál Hanzlík, stav utkání 3:2

24:37 opět srovnáno, gól dává opět Gřegořek s přihráním Lukáše Pecha, stav zápasu 3:3

25:00 po straně prošel Košťál  a jeho střelu dorazil do plzeňské branky Skuhravý 3:4

28.23 vyloučen hráč Energie Pech za nedovolené bránění

28:32 za PLzeň srovnává Vlasák s přihráním Straky (4:4)

29:30 a Energie opět vede , za hosty se trefil Hruška , přihrával  hráč číslo 27 Dej (4:5)

46:47  vyloučen hráč hostí Hřebejk za nedovolené bránění

58:28 srovnáno na 5:5 vyrovnal Nicolas Johnson z krásné přihrávky Martina Straky

59:03 vyloučen hráč hostí Sloboda za nedovolené bránění

59:35 v zápětí strhnul vedení na stranu Plzně Martin Straka, přihrával Tomáš Vlasák - stav zápasu 6:5

Plzeň poráží doma Vary 6:5!!!