QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Co s veřejným prostorem v Plzni? Město představí koncepci veřejnosti

22.11.2023 16:35

V Plzni vzniká koncepce o veřejných prostranstvích. Ještě než bude finálně předložena radě města, představí ji ÚKR (Útvar koncepce a rozvoje města Plzně) veřejnosti.

červen 2018 (1076)

Proč je veřejný prostor důležitý? A co s ním Plzeň plánuje? Vysvětlení se zájemci dozví na akci nazvané Vize pro veřejný prostor. Uskuteční se 23. listopadu 2023 od 17 hodin v Klempírně DEPO2015.

„Aby mohly všechny složky města při plánování či schvalování revitalizací veřejných prostranství rozhodovat jednotně a výsledné kultivace působily v rámci města uceleně a koncepčně, nechalo město Plzeň vytvořit Koncepci veřejných prostranství,“ vysvětluje Jaroslav Holler, vedoucí úseku veřejného prostoru a životního prostředí Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Koncepce samotná se skládá ze dvou částí. První část řeší koncepční přístup a definici možného budoucího směřování rozvoje společného prostoru města. Druhou částí je pak manuál, který prostřednictvím principů a pravidel nastavuje paletu nástrojů pro dosahování kvality. Na konkrétních příkladech tak ukazuje, jak by měla být veřejná prostranství řešena, a to jak v rámci velkých investičních akcí, tak i při běžných úpravách.

„Příprava koncepce a manuálu jde do své finální fáze. Před předložením dokumentu radě města ho však chceme představit nejprve veřejnosti. Proto jsme přichystali akci s názvem Vize pro veřejný prostor, která se bude konat 23. listopadu 2023 od 17 hodin v prostoru Klempírny v DEPO2015,“ pozvala ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

„Veřejná prostranství jsou všude kolem nás. Ulice, náměstí, nábřeží či parky jsou propojujícím prvkem města a zároveň město tvoří a dávají mu jednoznačný osobitý ráz a náboj. Je to prostor, ve kterém se může pohybovat kterýkoliv obyvatel nebo návštěvník města, proto je pro nás zásadní tuto naši vizi představit veřejnosti a získat užitečnou zpětnou vazbu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast technickou Pavel Bosák.

 

foto: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24