Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Labutího samce Trenéra se nedaří odchytit. Asi to nezvládneme, říká Makoň

27.03.2023 9:28

Tým ze Záchranné stanice živočichů Plzeň se snaží už více než měsíc odchytit labutí pár, který se vrátil do Plzně na řeku Radubuzu. Odchyt se stále nezdařil.

Labuťák Trenér_límec_0323_DESOP

Labutí samec Trenér a jeho partnerka se odchytu brání. „Ani další pokusy o odchyt Trenéra a přesun labutího páru na řece Radbuze se nezdařily. Zejména labutí samice je velice ostražitá, létá a nedá se chytit. Samec s červenou ornitologickou značkou na krku má sice zastřižené letky na křídle, ale samotného bez samice ho převézt nelze. Navíc časově to už s ohledem na začátek snášení vajec a hnízdní sezóny asi ani nezvládneme. Věc se stále řeší,“ informoval Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů Plzeň.

Párek labutí staví hnízdo a připravují se na hnízdění. Nachází se na řece Radbuze od Papírenské lávky k loděnici TJ Prazdroj – rychlostní kanoistiky. „Jsou to nervy, čas nás tlačí, a pokud se to nepodaří do doby, než snese první vejce, tak pak budeme muset čekat, až se vyklubou mláďata a odchytit celou rodinu hned po vylíhnutí, což bude ještě mnohem náročnější a rizikovější než doteď. Pokud to dopadne jako každý rok a nepodaří se nám je přesunout na bezpečnější lokalitu, tak jim mláďata zase spadnou z jezu u Mrakodrapu a nevyvedou na této lokalitě opět nic,“ uzavírá Makoň.

Příběh trenéra naleznte zde.

Foto DESOP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství