Ledovka hrozí až do středy. Do regionu dorazí mrznoucí srážky

05.01.2016 13:02

Meteorologové prodloužili výstrahu kvůli ledovce v Plzeňském kraji. Podle nových výhledů platí varování až do středečního odpoledne. V průběhu úterý dorazí mrznoucí srážky.

zima QAP-FOTO (113)

Sněžení, které se ještě během úterý v regionu místy vyskytovalo, vystřídají podle meteorologů ČHMÚ mrznoucí srážky. Výstraha kvůli ledovce je tak opět prodloužená a to až do středečního odpoledne. Také během úterního rána a dopoledne dělalo počasí řidičům na silnicích problémy.

"Dnes v úterý 5.1. přes naše území postupuje zvolna k severovýchodu slábnoucí okluzní fronta a za ní k nám bude proudit vlhčí oceánský vzduch o jihozápadu. Během dnešního odpoledne (úterý 5.1.) se na jihozápadě Čech místy začnou vyskytovat mrznoucí srážky doprovazené tvorbou ledovky, které se budou večer a v noci na zítřek ojediněle vyskytovat i na ostatním území Čech," informoval ČHMÚ.

Nová výstraha kvůli ledovce platí úterý od 13 hodin do středy do 16 hodin. V průběhu středy by srážky měly postupně slábnout.

Ve čtvrtek by mělo být v regionu zataženo až oblačno, objevit by se mohly i mrznoucí mlhy. K večeru se pak od západu očekává déšť nebo déšť se sněhem. Nad 800 metrů nad mořem by se mělo jednat o sněžení. Teploty v noci klesnou mezi -2 až -5 stupňů, přes den vystoupí mezi 0 až +3 stupně. V pátek bude oblačno až zataženo, zpočátku ještě místy s deštěm. V průběhu dne by ale mělo být i polojasno a pršet by mělo znovu k večeru. Teploty už budou přes den okolo 4 stupňů nad nulou.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy