QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mezi zloději jsou zřejmě v kurzu sušená mléka a zubní pasty!

07.03.2014 18:55

Na Kasejovicku někdo udcizil ze skladu krmiva skoro 400 kilo sušeného mléka. V Plzni zase 23letý mladík ukradl z prodejny drogérie 27 zubních past!

Policisté se kolikrát nestačí divit, co všechno končí v rukou zlodějů. Nově vyšetřují například krádež z příručního skladu krmiva na Kasejovicku, kde neznámý pachatel ukradl skoro 400 kilo sušeného mléka. V Plzni zase zaměstnal muže zákona zloděj, který si odnesl 27 zubních past!

Ze skladu zemědělské firmy na Kasejovicku zmizelo celkem 15 papírových pytlů sušeného mléka o váze každého z nich 25 kilogramů. Pachatel odcizil celkem 375 kilogramů sušeného mléka v hodnotě 15 000 korun. Policisté předpokládají, že odcizené mléko bude chtít někde prodat. ,,V době od 21:00 hodin dne 4. března 2014 do 01:30 hodin následujícího dne 5. března 2014 došlo ke krádeži sušeného mléka v areálu zemědělské firmy na Kasejovicku. Pachateli hrozí za spáchání trestného činu krádeže trest odnětí svobody až na dva roky," popisuje policejní mluvčí Jan Koželuh.

V dalším případě mladík ukradl ve dvou případech celkem 27 zubních past! A to i přesto, že byl v minulosti odsouzen kvůli krádeži a vyfasoval 300 hodin obecně prospěšných prací, které zatím neodpracoval.

Během pár dnů kradl zubní pasty hned dvakrát a ještě ve stejném obchodě. ,,Policisté zahájili 6. března 2014 úkony trestního řízení ve věci krádeže, které se měl dopustit 19. ledna 2014 23letý mladík. V prodejně drogistického zboží měl během otevírací doby odcizit 9 kusů zubních past. Policisté u tohoto muže téhož dne zahájili taktéž úkony trestní řízení ve věci krádeže, které se mladík měl tentokrát dopustit dne 4. února 2014 ve stejném obchodě, ale s tím rozdílem, že v tomto případě měl odcizit nejméně 18 zubních past," popisuje další případ Jan Koželuh. V obou případech hrozí mladíkovi trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.
FOTO:Ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT