Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Homolce se bude kácet necelá stovka stromů

27.02.2024 11:01

V průběhu března dojde na kácení suchých dřevin v parku a lesoparku Homolka na Slovanech.

Kácení Krašovská plzen foto QAP (4)

V posledních letech jsme na mnoha místech republiky, nejen v Plzni, svědky plošného usychání lesních porostů. Ani park a lesopark Homolka se plošnému usychání, převážně jedlí a borovic, nevyhnul.

Do konce března 2024 zde dojde k pokácení suchých a poškozených dřevin.

„Jedná se ve velké míře o důsledek sucha v předchozích letech, nerovnoměrnou distribuci srážek v průběhu roku, o pokles hladiny podzemní vody. Sucho oslabí dřeviny, které mají následně menší obranyschopnost bránit se napadení dřevokaznými škůdci. Zdravé dřeviny, pokud mají dostatek vláhy, jsou schopné vstup napadení zalít pryskyřicí, zatímco oslabená dřevina to nedokáže,“ vysvětluje vedení druhého městského obvodu.

Na Homolce bude pokácena necelá stovka stromů.

„Jedná se o cca 95 stromů. Hlavním důvodem je zajištění dlouhodobé provozní bezpečnosti významné a hojně navštěvované rekreační oblasti,“ uvádí obvod.

Obvod počítá s výsadbou nových dřevin. Náhradní výsadba za pokácené dřeviny v parku bude realizována po dokončení kácení, avšak nejdéle do konce roku 2024. V lesoparku se z části počítá i s přirozenou obnovou porostů,“ uvádí obvod.

„Prosíme všechny návštěvníky, aby dbali pokynů prováděcí firmy a nevstupovali do míst, kde se aktuálně těží – plochy budou vždy řádně označeny,“ uzavírá vedení Dvojky.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT