Na řidiče v Rokycanech čeká v srpnu uzavírka opravované Jiráskovy ulice

09.08.2023 14:55

Jiráskova ulice v Rokycanech prochází rozsáhlou rekonstrukcí. O posledním srpnovém víkendu se ulice uzavře, bude se asfaltovat.

Jiráskova ulic_0823_město Rokycany

„V prvním srpnovém týdnu zhotovitel vyasfaltoval náměstí 5. května před vlakovým nádražím. O posledním srpnovém víkendu se vyasfaltuje první část rekonstruované Jiráskovy ulice, tedy od vjezdu do sběrného dvora ke křižovatce k Sokolovně. Objízdná trasa povede ulicemi Třebízského a Soukenická pro veškerou dopravu,“ vysvětlila Jana Švorcová z Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany, který má investici na starosti.

Asfaltování první části rekonstruované Jiráskovy ulice v Rokycanech proběhne o víkendu 26. a 27. srpna.

„Pro veškerou dopravu bude úplná uzavírka silnice č. II/605 v Rokycanech, ulice Jiráskova, v úseku od okružní křižovatky ulic Plzeňská, Jiráskova, Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce Jiráskova x Svazu bojovníků za svobodu. Objízdná trasa pro veškerou dopravu je vedena obousměrně po silnici č. II/605 ulicemi Třebízského a Soukenická,“ uvádí město Rokycany.

Omezení se týká také autobusů, ty nebudou zajíždět na autobusové nádraží. Budou končit po dobu uzavírky na zastávce U Lázní (ulice Jiráskova, za kruhovým objezdem Jiráskova x Josefa Růžičky. Nástup do autobusů místo autobusového nádraží bude na zastávce autobusů Železná, v ulici Pražská (naproti hostinci Na Železné).

Průchod chodcům bude zachován po chodnících a nově vyasfaltované cyklostezce.

Náročná společná investice města Rokycan a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje zásadně omezuje dopravu ve městě. Město za rekonstrukci zaplatí 84 milionů korun bez DPH, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje přes 12 milionů korun bez DPH.

Po vyasfaltování první části rekonstruované Jiráskovy ulice bude zhotovitel dodělávat ještě chodníky a sadovnické práce. „Rekonstrukce Jiráskovy ulice bude pokračovat opravou od křižovatky u Sokolovny až za kruhový objezd Jiráskova x Josefa Růžičky a opravu ulice Svazu bojovníků za svobodu. V srpnu by měla být také již vyasfaltována ulice Palackého, kde se nyní opravuje plyn,“ uvádí město.

Foto ilustrační město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy