QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na veřejných místech maximálně ve dvou, ministerstvo zpřísnilo nařízení

25.03.2020 21:01

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob. Stanovené jsou i výjimky týkají se rodiny, zaměstnání...

koronavirus fotomilan janoch

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření. Nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.
 

Nadále platí omezení volného pohybu, a to až do 1. dubna. Omezení pohybu nevztahuje také na cesty v neodkladných úředních záležitostech, pobytu v přírodě nebo účasti na pohřbech. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

"Cílem všech navržených změn v návaznosti na de facto shodná omezení dříve přijatá usnesením vlády je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou nezbytných cest, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem," informuje ministerstvo.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví platí od 24. března 2020 od 6.00 hodin do 1. dubna 2020 do 6.00 hod.

foto: Milan Janoch / ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT