Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Nádražní budovy v kraji prochází rekonstrukcí. V Pocinovicích už září novotou! FOTKY

01.10.2023 9:33

Stav nádražních budov po celém Česku se postupně lepší. Správa železnic je má na starosti od roku 2016 a objekty postupně rekonstruuje. Rekonstrukcí už prošla řada budov v Plzeňském kraji.

Pocinovice Pocinovice
PocinovicePocinovicePocinoviceTachov rekonstrukce nádražíTachov rekonstrukce nádražíTachovPlzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023Plzeň rekonstrucke nádraží / 29.9.2023

Posledním nádražím, které bylo zrekonstruováno v Plzeňském kraji je nádražní budova na Domažlicku na trati Klatovy- Domažlice. V letošním roce proběhla oprava nádražní budovy Pocinovice, rekonstrukce byla dokončena v září. Opravou prošla nejen čekárna, ale také přednádražní prostor.

Další nádražní budova, kde začínají opravy, je Mirošov. Práce jsou naplánovány do května 2024. "Investice v blízké budoucnosti čekají také budovy v Klatovech, Nýřanech, Nepomuku a dalších," uvádí Správa železnic.

Velkou rekonstrukcí prochází stále výpravní budova plzeňského hlavního nádraží. Většina ze zásadních prací má být hotova do konce tohoto roku. „Na konci roku bychom chtěli zprovoznit horní a dolní halu. Takže na konci roku už by to měl být takový ucelený fungující celek. Na jaře 2024 potom administrativní a komerční prostory. A zbyde nám prostor před nádražím, kam se má např. stěhovat i městská policie a teď jsou tam přestěhovaní uklízeči vlaků apod.,“ uvedl letos v srpnu QAPu Petr Toman ze Správy železnic pži dni otevřených dveří. Cestujícím už od letošního srpna slouží nové pokladny. Více jsme psali ZDE.

Rekonstruuje se i nádraží v Tachově. Ještě letos má mít tachovské nádraží stejnou podobu jako v první polovině 20. století. "K původnímu vzhledu přispěje také odstranění přístavby ze 70. let. Tu už současná železnice nepotřebuje. Čekání na vlak bude příjemnější, protože rozšíříme zastřešení nástupiště – na základové konstrukce se teď chystáme. Na toaletách stavbaři instalují obklady a dlažbu," informovala Správa železnic letos v srpnu.

Opraveny v regionu už jsou nádražní budovy v Přešticích, Horšovském Týně, v Blížejově, Blovicích, Domažlicích či Kařízku.

foto: Správa želenic, QAP.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT