QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Obyvatelé Trojky hlasují v projektu Rozhodněte sami. Jaké jsou průběžné výsledky?

28.11.2023 10:11

Chcete rozhodnout o tom, jak bude vypadat vaše okolí? Velké finále projektu participativního rozpočtu Rozhodněte sami se blíží. Do ukončení hlasování zbývá obyvatelům Trojky už jen několik dní. Jaké jsou průběžné výsledky?

MO3 participace 2023 (2)

Ve třetím plzeňském obvodu probíhá první ročník participativního rozpočtu Rozhodněte sami. Občané Trojky poslali do projektu celkem 166 návrhů na vylepšení svého okolí, do finále postoupilo 33 realizovatelných. Nyní obyvatelé hlasují o tom, který projekt bude realizovný.

Veřejnost může posílat hlasy až do 1. prosince. Hlasování končí v pravé poledne.

„K dnešnímu dni zaslali občané přesně celkem 2551 hlasů. V městské části Bory, střed města a Škodaland má zatím největší šanci na realizaci Discgolfové hřiště, na druhém místě je Úprava předškolí a záškolí 11. a 26. základní školy na Borech a kouzelné lavičky,“ prozrazuje průběžné výsledky hlasování starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Na Skvrňanech v tuto chvíli vítězí návrh Studie na koupaliště. „Za ní se drží projekt Skateparku, respektive „U Rampa“ pro skateboardisty u cyklostezky v Lábkově ulici. Na Valše má nyní nejvíce hlasů Víceúčelové hřiště mezi ulicemi U Studny a U Kolejí, druhé je Parkoviště a chodník v Dobřanské ulici,“ doplňuje 1. místostarosta Trojky Pavel Šrámek.

Na Nové Hospodě hlasovali občané zejména pro Beachvolejbalové hřiště u Sokolovny, za ním jsou Workoutové a cvičící prvky pro seniory u místního domu s pečovatelskou službou.

Hřiště pro děti i dospělé u zastávky MHD Luftova zahrada vítězí na Výsluní a Doudlevcích, stříbro má pár dní před koncem hlasování Úprava lesní cestičky z Výsluní do Borského parku.

„Snad můžu prozradit, že nejtěsněji zatím vypadá hlasování v místní části Radobyčice. Opravdu jen o chlup vede nápad na Zlepšení dopravní situace, které zahrnuje úsekové měření s monitoringem průjezdu nákladních vozidel před zřízením interaktivního hřiště v ulici V Podhájí,“ uvádí místostarosta třetího městského obvodu Ladislav Nový.

Projekt participativního rozpočtu, kdy se do rozhodování o investicích zapojují samotní občané, rozjela v letošním roce Trojka poprvé. „A rozhodli jsme se do toho jít hned ve velkém, dali jsme šanci všem místním částem, kdy každá získá na realizaci svého přání jeden milion. Celkem jde na tento projekt z rozpočtu obvodu šest milionů korun,“ říká místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek a dodává: „Zbývají sice už jen čtyři dny, než se hlasování zastaví, stále je ale možné ještě zamíchat kartami.“

Z každého telefonního čísla je možné odeslat dva hlasy, návrhy najdete na: www.rozhodnetesami.cz. Hlasování se zastaví 1. 12. 2023 ve 12:00. Po schválení projektů Radou MO Plzeň 3 budou vítězné návrhy před Vánoci obyvatelům představené. Samotná realizace se pak uskuteční v roce 2024.

Foto ilustrační MO3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24