Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Parkovací místa před novým OC Alice na Skvrňanech se otevřou dříve

26.10.2023 14:55

Parkovací místa před nově vystavěným OC Alice se otevřou dřív. To je výsledek jednání, které inicioval třetí městský obvod, aby vyhověl požadavkům svých občanů.

parkoviště Alice 3

Obyvatele Skvrňan trápí nedostatek parkovacích míst. Vedení plzeňské Trojky již na začátku stavby nového OC Alice zajistil místním náhradní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové, kde od 1. února vzniklo 70 kolmých parkovacích stání. V srpnu otevřel po dohodě se společností InterCora dalších 21 míst přímo před stavbou nového centra Alice.

„Parkování vnímám celoměstsky jako závažný problém, od počátku všech stavebních akcí, kterými letos Skvrňany prochází, se proto snažíme zajistit náhradní parkovací místa, kterých kvůli těmto potřebným stavbám ubylo. Už na začátku roku se povedlo zřídit nouzové parkoviště, které stále funguje, a cestu, jak našim občanům obtížnou situaci ulehčit, jsme hledali i nyní,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Již brzy totiž začne rekonstrukce vnitrobloku v ulici Terezie Brzkové, ta ubere místním další možnosti parkování.

Během této etapy rekonstrukce vnitrobloku v ulici Terezie Brzkové dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci, úpravy pak mají přinést obyvatelům zejména více parkovacích stání. Než ale bude hotovo, občanům zde naopak místa po dobu stavby ubydou. Právě proto inicioval třetí městský obvod jednání, aby místním možnost parkování zajistil. Původně měla uzavírka platit už od 16. října, parkoviště před obchody se ale mělo otevřít až později.

Oba investoři, tedy město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku a společnost InterCora, vyšli potřebám obyvatel vstříc.

„Jsem velmi rád, že se po našem jednání povedlo zajistit, aby uzavírka začala až v neděli 29. 10. a uzavřela se pouze spodní část ulice Terezie Brzkové, tedy úsek mezi schody a Vojanovou ulicí. Hned poté naopak InterCora s předstihem otevře větší část svého parkoviště u OC Alice,“ popisuje výsledky jednání starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Společnost InterCora, která je investorem přestavby OC Alice chystá slavnostní otevření centra 9. listopadu.

„Většinu parkovacích míst ale otevřeme k užívání ještě před tím. Konkrétně 30. října, a zavřená ponecháme pouze místa nezbytná pro zásobování obchodů. Dne 2. 11. pak dojde k otevření celého obchodního centra včetně parkoviště mimo cca jedenácti parkovacích míst. Ta se uvolní až po slavnostním otevření OC Alice 9. listopadu,“ informuje Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora.

Výsledné řešení je maximum možného, i tak bude v prvních třech dnech stavby otevřeno více parkovacích míst, než jich bude zavřeno. „V lokalitě Skvrňany se toho v současné době děje opravdu spousta, probíhá zde hned celá řada stavebních akcí, ale výsledek za to stojí. A já velmi děkuji za trpělivost obyvatelům a spolupráci všem zúčastněným subjektům,“ dodává Aleš Tolar, náměstek primátora města Plzně.

V polovině prosince se opravovaný úsek v ulici T. Brzkové provizorně otevře k užívání a práce budou dokončené na jaře příštího roku.

Foto ilustrační MO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte