Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská Jednička pomáhá s ekologickou likvidací aut. Odstranila již 142 vozidel

05.06.2023 13:30

Věděli jste, že Jednička nabízí od dubna 2015 pomoc s ekologickou likvidací aut? Během uplynulých více než osmi let nechal úřad prvního plzeňského obvodu zlikvidovat dohromady 142 dlouhodobě odstavených a nepoužívaných vozidel.

odtah_odstavene_vozidlo_ÚMO1

„Cílem této služby je odstranit z ulic odstavená vozidla, která blokují parkovací místa, jichž máme zejména na sídlišti nedostatek. Jdeme naproti hlavně těm, kteří třeba nemají možnost si ekologickou likvidaci starého vozu zajistit sami. Celý proces zajistí náš úřad, stačí, když se na nás majitel auta obrátí,“ vysvětlil místostarosta Jedničky Jiří Uhlík, v jehož gesci je doprava a veřejný pořádek.

Nejvíce majitelů vozidel, konkrétně 31, se o ekologickou likvidaci přihlásilo v roce 2017, předloni pak úřad nechal odstranit 20 aut. Loni byl zájem menší, k likvidaci šly 4 vozy, letos se o ni zatím přihlásili 3 lidé. Od roku 2015 se jedná o 142 vozidel.

Naložení, odvoz a samotnou ekologickou likvidaci pro úřad zajišťuje smluvní partner, který je oprávněný k nakládání s odpady. Lidem tak odpadá administrativa s tím spojená, za likvidaci rovněž nic neplatí.

Podmínky pro likvidaci jsou jednoduché. Majitel vozidla nemusí mít trvalé bydliště na území prvního městského obvodu, ale vozidlo tam musí být odstaveno. Pak už jen stačí dostavit se v úřední den na Odbor životního prostředí a dopravy ÚMO Plzeň 1 v aleji Svobody 60, předložit velký technický a také občanský průkaz a vyplnit žádost o likvidaci. Specializovaná firma poté vozidlo odveze, předá majiteli poznávací značky a protokol o ekologické likvidaci.

Bližší informace zájemci získají na telefonním čísle 378 036 043 či e-mailu brukovama@plzen.eu.

Foto ilustrační MO Plzeň 1

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT