Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Pozor na nebezpečné chrastítko. Inspekce už zakázala jeho prodej

30.05.2020 17:30

Hračka může znamenat velké riziko pro nejmenší děti. Hrozí uvolnění některých malých částí, které dítě snadno vdechne nebo spolkne. 

2
21

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na trhu nebezpečnou hračku - dřevěný bubínek na tyčce v růžové a bílé barvě, který má po stranách připevněné smyčky z  provázku. Na každé smyčce je navlečený červený korálek.

"Na lícové straně bubínku je nakreslený obličej kočičky, která má na hlavě žlutozelený klobouček s červenou mašlí. Na papírové etiketě přilepené k obalu jsou uvedeny pouze následující informace pro spotřebitele: Obsahuje umělá barviva, nevhodné pro děti do dvou let, nevkládejte do úst,“ sděluje mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Inspekce při testování hračky zjistila, že z výrobku se během zkoušky tahem uvolnily provázky s navlečenými korálky. Chrastítko tak neodpovídá příslušným normám.

"Hračka je označena informacemi pro spotřebitele v rozporu s předpokládaným způsobem použití. Mezi běžné projevy dětského chování ve věku do tří let je vkládat věci do úst. Není tedy možné takovou hračku označit jako vhodnou pro děti od dvou let a přitom nesplnit bezpečnostní požadavky platné pro děti ve věku do tří let,“ dodává mluvčí.

ČOI uložila distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu.

FOTO: ČOI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT