Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Pozor v pátek necestujte vlakem do Německa! Stávka ovlivní i provoz u nás

19.04.2023 19:36

V pátek 21. dubna 2023 od 03:00 do 11:00 hod. se v Německu uskuteční stávka odborových organizací. V tomto čase bude na německé železnici zcela zastaven provoz všech vlaků, což může ovlivnit i dopravu mezistátních vlaků.

koleje Milan Janoch

Stávka omezí provoz všech mezistátních vlaků mezi ČR a Německem, a to v dálkové i regionální dopravě. Dálkové vlaky pojedou do poslední stanice na území ČR, regionální vlaky budou zajištěny jen na českém území.

"Cestující upozorňujeme, že stávka ovlivní v noci ze čtvrtka na pátek 20. - 21. dubna také noční vlaky EN Canopus z Prahy do Curychu a zpět. Z tohoto důvodu mimořádně pojede vlak EC 458 už ve čtvrtek 20. dubna jen v úseku Praha – Děčín. Vlak EC 459 pojede v pátek 21. dubna jen v úseku Děčín – Praha. Tyto vlaky nepovezou přímé vozy Praha – Curych a zpět," uvedl Petr Pošta z tiskového oddělení společnosti České dráhy. 

Podle Českých drah mohou nastat problémy i po skončení stávky. "České dráhy jsou připravené v kooperaci s německými partnerskými dopravci obnovit přeshraniční spoje po ukončení stávky, přesto je však potřeba i po obnovení provozu počítat s nepravidelnostmi v dopravě. O konkrétních dopravních opatřeních aktuálně jednáme s partnerskými dopravci v Německu," říká dále Petr Pošta a dodává: "Cestujícím doporučujeme, aby v pátek 21. dubna do Německa necestovali."

Aktuální informace budou České dráhy zveřejňovat na webové stránky ČD. Detaily o provozu v Německu najdete na stránkách Deutsche Bahn.

Vracení jízdenek do / z Německa
Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) se provádí vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 21. dubna 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo beze srážky.

Cestující se zakoupenými jízdenkami do 18. dubna pro data jízdy 21. dubna 2023 je mohou využít již od 19. dubna do 25. dubna 2023. To platí pro všechny druhy jízdenek; vázanou jízdenku na vlak je možné použít v kterémkoliv vlaku.

V případě, že měli cestující zakoupenou místenku, doporučují České dráhy zakoupení nových místenek, po uskutečnění cesty bude cena nepoužité místenky vrácena.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT