Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Skvrňanští hasiči budou mít lepší a větší zbrojnici - FOTKY

02.04.2023 14:00

Dvacet let čekají dobrovolní hasiči ze Skvrňan na lepší zázemí. Současná hasičská zbrojnice už jim prostorově dávno nestačí, navíc vyžaduje minimálně celou řadu oprav. Rekonstrukce a rozšíření staré hasičárny začne v květnu tohoto roku.

IMG_5896
IMG_5896IMG_5897IMG_5906Pavel Šrámek podpis smlouvy rekonstrukce HZ Skvrňanypodpis smlouvy rekonstrukce HZ Skvrňany vedení MO Plzeň 3, hasiči, stavební firmaIMG_20221123_101727

Rekonstrukce vyřeší nejen nedostatek místa pro umístění a údržbu techniky, ale také technickou zastaralost budovy. Dojde k rozšíření garážových stání, dílenských prostor a sanací suterénu vznikne zcela nový šatnový blok včetně sociálního zázemí a prostoru pro kondiční cvičení.

„Všichni dobrovolní hasiči jsou obrovskou pomocí a přínosem pro celé město Plzeň jeho obyvatele. Naše skvrňanská jednotka je zařazena v kategorii JPO 3, tedy se jedná o větší jednotku, na kterou jsou kladené přísnější nároky a která dlouhodobě funguje na dobré úrovni, proto jim chceme zajistit důstojné zázemí a lepší podmínky pro jejich činnost. Myslím, že si to skutečně zaslouží,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Od rekonstrukce si hasiči slibují i větší zájem nových členů, některé mladé dobrovolné hasiče totiž současný stav dokázal odradit. I po dobu rekonstrukce budou skvrňanští hasiči stále akce schopní, přesunou se do náhradních prozatímních prostor. „My tu činnost nemůžeme zastavit, to ani nejde,“ vysvětluje Malina.

Stavba a přestavba vyjde na zhruba dvacet milionů korun s tím, že 7,5 milionu uhradí dotace. Hotovo by mělo být na podzim tohoto roku.

Foto UMO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT