Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Strážníci Městské policie Plzeň budou mít na Lochotíně novou služebnu

09.11.2023 9:25

Služebna bude fungovat v místě bývalé pivnice Severka, která je již několik let zavřená. Kompletní přestavba prostor byla zahájena na konci září.

MPP bude mít novou služebnu na Lochotíně_1123_ÚMO1 (2)
MPP bude mít novou služebnu na Lochotíně_1123_ÚMO1 (2)MPP bude mít novou služebnu na Lochotíně_1123_ÚMO1 (1)

Tam, kde býval vstup do pivnice Severka, bude už v příštím roce vchod do nové služebny městské policie. Strážníci najdou zázemí v jednopodlažním sídlištním areálu v Sokolovské ulici č. 105, kam se přestěhují v letních měsících příštího roku.

„Lochotínští strážníci budou mít nové prostorné zázemí, které na Lochotíně chybí. Uvnitř objektu budou navíc moci pohodlně zaparkovat,“ uvedl radní města Plzně pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

V bývalé pivnici probíhají aktuálně zejména demoliční práce. Je zapotřebí zbourat nenosné příčky, aby vznikla dispozice pro nové prostory. Nové dělící příčky mezi jednotlivými místnostmi jsou navrženy ze sendvičových stěn (tzv. SDK stěny), z nichž některé mají akustické vlastnosti.

Dále se bude dělat nová elektroinstalace, izolace, podlahy z odolné keramické dlažby a podhledy s integrovaným osvětlením. V objektu budou dále vyměněna okna, ale i dveře, ty stávají jsou nevyhovující.

„Vstupní dveře jsou navrženy z hliníkových profilů s izolačním bezpečnostním trojsklem z důvodu větší životnosti a odolnosti,“ řekl velitel Městské policie Plzeň Petr Nováček. Při rekonstrukci hlavního vchodu dojde k úpravě chodníku – přeskládání a doplnění betonové zámkové dlažby a k úpravě navazující zeleně.

Nová dispozice vytváří hlavní vchod se vstupním zádveřím, které navazuje stěnou s komunikačním okýnkem a kanceláří. Služebna bude vytápěna dálkově a bude fungovat za podpory městské Správy informačních technologií. Ve vnitřní části prostor firma zdemoluje stávající přístupové rampy a na jejich místě vzniknou parkovací stání pro služební vozy strážníků.

Když vše půjde podle plánovaného harmonogramu, stavební práce budou dokončeny nejpozději na jaře a nejpozději během letních prázdnin se strážníci nastěhují do nového.

„V našem obvodě pak budou fungovat dvě služebny, jedna v Brněnské ulici na Vinicích, kde jsou strážníci nyní, a druhá v Sokolovské ulici na Lochotíně. Z hlediska bezpečnosti to bude ideální model,“ míní místostarosta prvního plzeňského obvodu Jiří Uhlík.

Město Plzeň zaplatí za novou služebnu strážníků podle předpokladů zhruba 12 milionů korun.

Foto ÚMO 1

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT