Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Žáci se nebudou muset testovat při školních aktivitách

10.09.2021 16:04

Ministerstvo zdravotnictví přichází s úpravou mimořádného opatření. Nově se z něj od 13. září vyjímají školní aktivity jako je například plavecký výcvik apod. Úpravu dnes schválila vláda.

Košařův memoriál 2016_foto QAP (2)

„Ve spolupráci s MŠMT jsme zjednodušili podmínky pro školáky. Nově tak nebudou muset prokazovat bezinfekčnost účastníci školních aktivit, jako jsou např. plavecké výcviky. Jednoduše řečeno, pokud půjdou v rámci výuky žáci třeba plavat, nebudou se muset prokazovat potvrzením OTN,“ vysvětluje důvody změny mimořádného opatření ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Z povinnosti doložení bezinfekčnosti a dodržení rozestupů tak aktuálně zmizí vnitřní sportoviště a bazény, a to v rámci výuky tělesné výchovy pro žáky jedné školy. Zároveň jsou jasněji upravená i pravidla při vzdělávacích akcích a zkouškách na vysokých školách. Studenti těchto škol se nebudou muset prokazovat potvrzením OTN. Toto nařízení zůstává v platnosti pouze pro vzdělávací akce a zkoušky, které jsou mimo studium na VŠ.

Vláda také upravila mimořádné opatření k testování v sociálních a zdravotních službách. Okruh poskytovatelů povinných provádět testování svých zaměstnanců a pacientů se od 13.9. rozšiřuje o poskytovatele následné lůžkové péče. První testování provedou do 20.9.

ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte