Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Žákovskou soutěž robotiky vyhrál tým žáků z Plzně - FOTKY

23.11.2022 13:29

Ve dnech 21. – 22. listopadu se konalo v plzeňském Techmania Science Centru klání robotických vozítek. Zúčastnily se ho týmy z celé České republiky. 

ROBO2022_1122_PK (3)
ROBO2022_1122_PK (3)ROBO2022_1122_PK (2)ROBO2022_1122_PK (1)

Žákovské týmy prezentovaly vlastní robotická vozítka, která musela splnit přesné zadání na čas. Hodnocena byla také kreativita při vlastní výrobě robovozítka. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 žákovských týmů z Libereckého kraje, Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, Pardubického kraje, Plzeňského kraje a Hlavního města Prahy. 

„Hlavním úkolem všech žáků je vyměnit si zde zkušenosti a inspirovat se k dalšímu zlepšení technických dovedností. A osobně jsem velmi mile překvapen, jak šikovné týmy mladých lidí jsme tentokrát mohli vidět. Je to pro mě vždy signálem, že technické vzdělání a technika sama mají budoucnost,“ říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc, který společně s náměstkem hejtmana Petrem Vankou předával vítězům ocenění.

První tři vítězné týmy soutěže ROBO2022

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň, Koterovská 85

Střední škola a Mateřská škola, Liberec, Na Bojišti 15, příspěvková organizace

Střední škola technická Znojmo, příspěvková organizace

Úkolem žáků bylo zkonstruovat dle svého návrhu robotické vozítko, které týmy prezentovaly před porotou. Poté muselo jejich vozítko projet v co nejkratším čase vymezenou dráhu. Přitom muselo přepravit kelímek s přesně odměřeným množstvím vody, kterou nesmí rozlít. Soutěžící mohli získat ocenění také za design vozítka v soutěži kreativity, v níž se hodnotí např. originální kapotáž vozítka, ochrana elektroniky před vodou nebo zajímavé osvětlení.

Soutěž robotiky je realizována v rámci projektu „Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji“ ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a Středním odborným učilištěm elektrotechnickým, Plzeň, Vejprnická 56. Partnerem soutěže je Techmania Science Center o. p. s. Soutěž je určena pro žáky a žákyně středních škol.

Foto Plzeňský kraj

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte